ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
За досвідом – у «Асканійське»!
08.07.2010 / Газета: Новий день / № 28 / Тираж: 36600

«Поки ми гралися у політику, росіяни пішли далеко вперед у виробництві сільгосптехніки», — говорить директор державної дослідної станції «Асканійська», заслужений працівник сільського господарства України, Герой України Віра Найдьонова.

Довести справедливість цих слів і переконати колег-аграріїв у якості російських комбайнів мав на меті у ДПДГ «Асканійське» День поля, який традиційно проходить напередодні жнив ранніх зернових. І цього разу до Тавричанки Каховського району з'їхалися аграрії з різних регіонів України. На жаль, проливні дощі внесли свої корективи у програму семінару: деякі демонстраційні поля і дослідні ділянки виявилися закритими для проїзду. Але асканійцям було що показати гостям!

— Через погодні умови лише вчора наші комбайни змогли вийти на жнива, — сказала у вступному слові Віра Опанасівна. — Навесні у нас 51 день взагалі не було дощу, а у червні випало вже 65 міліметрів опадів. Через це майже 50% ячменю лежить на полі.

Віра Найдьонова розповіла, що господарство вже понад 17 років займається виробництвом і реалізацією елітного і репродукційного насіння пшениці, ячменю, жита, кукурудзи, ріпаку та інших сільськогосподарських культур. Наявний науково-виробничий відділ і лабораторія дають змогу господарству бути одним із найпотужніших в Україні апробаційно-дослідних полігонів з випробування завершених вітчизняних і закордонних наукових розробок. Не випадково Українська академія аграрних наук створила на базі «Асканійського» державну сільськогосподарську дослідну станцію. В останні роки тут ведеться велика робота з модернізації та оновлення машино-тракторного парку, що дозволяє проводити на полях в оптимальні агротехнічні строки комплекси агротехнічних заходів.

— За минулий рік наша дослідна станція на кожну вкладену гривню бюджетних коштів дала прибутку 2 гривні. У нас працюють 26 наукових співробітників, 11 аспірантів, чимало студентів. Нормальні стосунки у нас склалися не лише з ученими, а й з усіма провідними науковими установами України, що дає можливість підвищувати врожайність і ділитися своїм досвідом з іншими.

Як могли переконатися учасники наради, крім суто наукової і господарської роботи, в «Асканійському» значну увагу приділяють розвитку соціальної сфери села. Господарство надає допомогу в розвитку спорту, культури. «Минулої неділі наша футбольна команда поїхала на змагання у Червоний Перекоп, де раніше було дуже велике господарство. Тавричанка з ними не йшла абсолютно ні в яке порівняння! — продовжує Віра Найдьонова. — Ми привезли туди велику команду вболівальників, і як же боляче було дивитися, на що перетворилося це господарство і село! А воно ж гриміло не лише у Каховському районі, а й на всю область!».

Головною ж родзинкою Дня поля була демонстрація нової зернозбиральної техніки, яку «Асканійське» придбало у російського підприємства «Ростсільмаш».

— Коли у Ростові-на-Дону проводили нараду для аграріїв, туди поїхали наш головний інженер і мій заступник. Повернулися звідти з великим захопленням, і ми, не вагаючись, придбали ці комбайни. Поки Україна гралася у політику, росіяни пішли далеко вперед у виробництві аграрної техніки. І наші люди нею справді дуже задоволені, — підкреслює Віра Опанасівна.

— Нам приємно чути такі відгуки від директора «Асканійського», — говорить директор з продажу представництва «Ростсільмаш» в Україні Олексій Бондар. — До речі, крім зернозбиральної техніки марки «Acros», ми презентуємо у Тавричанці і новий надпродуктивний роторний зернозбиральний комбайн «forum», який реалізовуватимемо тільки з наступного року. Зараз же усі можуть ознайомитися з його можливостями у наших господарствах-партнерах.

— Віро Опанасівно, Ви не перший рік проводите Дні поля, запрошуєте до себе велику кількість спеціалістів АПК. Що дають Вам такі семінари? — запитав я наостанок.

— За останні два тижні це вже третя нарада у нашому господарстві, і далеко не остання, — відповіла вона. — Для нас це можливість показати себе, пропагувати господарство, свої можливості, свої сорти і гібриди та, зрештою, власну торгову марку.

Автор: Олег БАТУРІН


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту