Депутати Бериславської районної ради проти передачі місцевої центральної районної аптеки в довгострокову оренду Бериславському медичному училищу
ПОРОЖНІ полки і практично повна відсутність клієнтів — таку картину можна побачити в приміщенні районної аптеки № 9, розташованої в самому центрі Берислава. «Щоб придбати потрібні ліки, мене посилають у Нову Каховку», — бідкається пенсіонерка Віра Іванівна, яку я зустрів на виході з неї.
— 11 травня в аптеки закінчилася ліцензія на продаж наркотичних препаратів. Чим це могло обернутися для хворих — добре розуміють усі сільські голови. Нам вдалося домовитися про поставку таких препаратів із Нової Каховки. Проте це не вихід, — говорить заступник головного лікаря Бериславської центральної районної лікарні Віктор Костян.
— Більш складна ситуація в наших сільських аптеках — там узагалі нічого немає, — констатує завідуючий центральної аптеки № 9 Віталій Задорожний. — На розвиток нашої установи з бюджету цього року не виділили ні копійки, тож єдиний вихід я бачу у передачі її в оренду.
З пропозицією надати цілісний майновий комплекс «Центральна районна аптека № 9» в оренду на 20 років для підготовки фармацевтів до Бериславської райради 15 червня звернувся комунальний заклад «Бериславське медичне училище» Херсонської облради. Проте на минулій сесії райради депутати вирішили це питання не розглядати. З різкою критикою такої пропозиції виступила директор Бериславського педагогічного коледжу, депутат облради від Партії регіонів Маргарита Климович.
— Це схоже на агонію і спробу розбазарити майно громади району наприкінці нинішньої каденції депутатського корпусу, — вважає вона. — Як може навчальний заклад узяти в оренду дев'ять наших аптечних установ і займатися комерційною діяльністю? А що від цього отримуватиме район? Лише гривню на рік, оскільки медучилище — установа комунальна. Про яку ліцензію на підготовку фармацевтів йде мова? У нас навіть немає бази для підготовки таких спеціалістів. Хто вивчав це питання, хто дивився на документи? Взагалі, про що ми говоримо? Чому б не віддати аптеки в оренду комерційній установі і отримувати 100, 200 або 300 тисяч гривень на місяць? Невже ці гроші зайві?
— З 1 березня 2010 року наше училище має ліцензію на підготовку фармацевтів, тому заяви Маргарити Климович безпідставні, — заперечила заступник директора з навчальної роботи медучилища Людмила Сенченкова. — У нас є можливості утримувати аптечну мережу і водночас використовувати її як базу для практики майбутніх спеціалістів. У цьому нас підтримує управління охорони здоров'я та з питань забезпечення ліками облдержадміністрації. У нас достатня для цього і матеріально-технічна база.
— На мою думку, центральну аптеку треба підпорядкувати райлікарні—хоче цього її головний лікар чи ні, — вважає депутат райради від блоку Литвина Тетяна Алябова. — Щось робити з цією установою потрібно, щоб кожен наш житель міг придбати потрібні ліки, а не їздити за ними у Нову Каховку. Вирішити питання потрібно виважено, адже аптечний бізнес сьогодні чи не найприбутковіший!
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |