ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Легко стати зоотехніком чи агрономом
08.07.2010 / Газета: Новий день / № 28 / Тираж: 36600

У ХДАУ стверджують: розумний випускник вступить на будь-яку спеціальність

Рівно за тиждень, 15 липня, стартує вступна кампанія до вищих навчальних закладів України. Частина цьогорічних абітурієнтів уже визначилася, де саме хоче навчатися. Решта ще вагається. Рубрика «Абітурієнту на замітку» знайомить читачів газети з найбільшими університетами нашої області. Сьогоднішній гість — Херсонський державний аграрний університет. Рік заснування: 1874-й. Ректор — професор Віктор Олександрович Ушкаренко.

У ПРИМІЩЕННІ приймальної комісії університету, куди днями завітав кореспондент, практично не вщухає телефон. Для того, щоб з'ясувати перелік необхідних при вступі документів, чимало людей до вишу завітали особисто. Частина абітурієнтів приїхала разом з батьками, втім, трапляються і такі діти, для кого обрати навчальний заклад та самостійно вступити є принципово особистою, першою у житті серйозною справою. З кожним з них у спеціалістів приймальної комісії окрема розмова.

— До структури нашого університету входять 5 факультетів, на яких здійснюється навчання за9 напрямами підготовки. Потужний, як для аграрного університету, професорсько-викладацький склад: працюють 29 професорів, ЗО докторів наук, 197 кандидатів наук, 172 доценти. Загальний науково-педагогічний персонал — 281 особа, — знайомить з університетом відповідальний секретар приймальної комісії Олена Щербина. — У виші здійснюється навчання на денній, заочній та екстернатній формах. Саме наш університет для себе вже обрали 4730 студентів, 2256 з яких навчаються на стаціонарі.

— Сьогодні неабияке значення має вартість навчання. Скільки воно коштує у вас?

— Від 3500 до 7300 гривень за рік навчання. Найдорожчий напрям підготовки — будівництво (будівельно-гідромеліоративний факультет) — 7300 гривень на рік, економіка підприємництва, облік і аудит — 7 тис. грн. на рік. Попри дороге навчання, на ці напрями традиційно великий конкурс абітурієнтів, навіть на контрактну форму навчання. Наприклад, на спеціальність економіка підприємництва минулого року надійшло 213 заявок, а бюджетних місць було лише три. На будівництво — 22 заявки на місце, на менеджмент — 14 бажаючих.

Найдешевший напрям підготовки — гідротехніка (водні ресурси) — 3500 гривень на рік. Водні біоресурси та аквакультура, агрономія — 4 тис. грн. за рік навчання.

— А на які спеціальності вступити найлегше? Куди найменший конкурс та де найбільше бюджетних місць?

— При хорошому рівні шкільної підготовки вступити нескладно на більшість спеціальностей. Головне — надалі добре навчатися і не розчаруватися в обраній професії. Найменший конкурс — традиційно на спеціальність технологія виробництва та переробка продукції тваринництва: 3—4 заявки на бюджетне місце. Це при тому, що кількість заявок минулого року далеко не відповідала числу дійсних претендентів на бюджетні місця. Багато місць державного замовлення також на інші профільні напрями підготовки: агрономія, технологія та гідротехніка тощо. Тоді як на непрофільні напрями, скажімо, економіка підприємництва, безплатних місць одиниці.

До нашої з Оленою Щербиною розмови приєднується проректор з соціально-економічної роботи ХДАУ Марина Губа. І відразу — про головне.

— Наш університет практично повністю працевлаштовує своїх випускників. А це для молоді дуже важливо, особливо у нинішній непростий час. Відразу при вступі студент підписує догорів про розподіл на перше робоче місце. В університеті діє центр працевлаштування. Він проводить щороку ярмарку праці, під час якої випускники безпосередньо знайомляться з роботодавцями, — розповідає Марина Ігорівна. — Але перш ніж думати про працевлаштування, потрібно вступити до вишу й здобути освіту. І, звісно ж, під час навчання десь жити. У наших студентів з житлом проблем немає: два триповерхових, чотириповерховий, п'ятиповерховий та дев'ятиповерховий гуртожитки університету спроможні розмістити всіх першокурсників.

— Ще не всі вчорашні випускники визначилася, куди хочуть вступати. Чому, на вашу думку, краще обрати ХДАУ? — запитую в проректора вузу.

— Ми — аграрний університет, який знаходиться в аграрній області. Фахівці стверджують, що саме за агросектором майбутнє. ХДАУ готує фахівців, які невдовзі зможуть професійно реалізувати себе у цій галузі. Шановні абітурієнти, якщо ви вирішили вступати до нас, звертайтеся до членів приймальної комісії та виходьте на сайт www.ksau.kherson.ua і отримайте всю необхідну інформацію.

ДОВІДКА. Протягом останніх чотирьох років студенти, педагоги та роботодавці мають можливість ознайомитися з академічним рейтингом вищих навчальних закладів України «Топ 200 Україна», Цю роботу здійснює кафедра ЮНЕСКО «Вища технічна освіта, прикладний системний аналіз та інформатика» на основі меморандуму, підписаного з ЮНЕСКО СЕПЕС у 2005 році.

До 200 найкращих ВНЗ країни традиційно входять і найбільші університети області. За результатами рейтингу 2009 року ХНТУ посідає77місце, ХДАУ -81,аХДУ-88.

Автор: Вадим ЛУБЧАК


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту