ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
«Сильна Україна» -це реальна альтернатива старим політичним гравцям
09.07.2010 / Газета: Гривна / № 28 / Тираж: 60000

Політичний простір України перестав бути монополією «регіоналів» та представників «помаранчевого» спектру

На відміну від столиці українські регіони ніколи не плекали особливих ілюзій щодо місцевих виборів. Протягом майже двох десятків років «слуг народу» тут делегували у владу за принципом «краще старий, ніж новий» або навпаки. І, як завжди в таких випадках, від перестановки доданків сума не змінювалася. Однак поява на політичній арені партії Сергія Тігіпка «Сильна Україна» дає регіонам надію на довгоочікувані зміни.

АЛЬТЕРНАТИВА Є!

Після Помаранчевої революції перспектива сотень тисяч українських міст, сіл і селищ залежала і поки продовжує залежати від того, чиї представники — «помаранчевих» чи «біло-блакитних» — на даний час облаштувалися в кріслах місцевих голів і депутатів районних, міських , селищних та сільських рад. Багато років поспіль ЗМІ, політологи та інші експерти старанно переконують українців: «У країні є тільки дві потужні політичні сили — ПР і БЮТ. Альтернативи не існує!» Переконують, м'яко кажучи, видаючи бажане за дійсне. Реальна альтернатива двом головним гравцям на політичній арені з'явилася після першого туру останніх президентських виборів, коли його бронзовий призер Сергій Тігіпко оголосив про створення партії прагматиків, яка відстоює кардинальне реформування всіх сфер життя держави. Заснована нинішнім віце-прем'єром з питань економіки «Сильна Україна» активно нарощує політичну вагу: у цей час партія налічує понад 1200 осередків у 27 регіонах країни і завдяки активній роботі на місцях потіснила такого політичного монстра, як БЮТ в рейтингу популярності серед громадян.

- Сергій Тігіпко випередив Юлію Тимошенко в президентському рейтингу, а «Сильна Україна» вийшла на друге місце в списку загальнонаціональних політичних сил, за які українці готові голосувати на найближчих виборах. Згідно з даними дослідження компанії Q&Q Research, рейтинг партії Тігіпка, яка виступає за забезпечення економічного процвітання України і підвищення добробуту її громадян, склав 21,7%. БЮТ набрав лише 18,6% голосів українців, — констатувала Юлія Слісаренко, директор по роботі з клієнтами Q&Q Research. І .надалі кількість прихильників «Сильної Украї-ни» буде стрімко зростати. Цьому сприяє втілення економічних реформ, розроблених під керівництвом Сергія Тігіпка, та ініціативи самої «Сильної України».

Отже, Україна більше не виключно «біло-блакитна» і «біло-сердечна». Боротися на рівних за кредит довіри українців готова «Сильна Україна» — нова партія реформаторів.

ТАКОЮ, ЯК РАНІШЕ, ВЛАДА ВЖЕ НЕ БУДЕ

Процес згуртування навколо Сергія Тігіпка, який представляє «третю» силу, ініціативну і найбільш налаштовану на економічні реформи, набирає обертів.

- В одному тільки Києві в партію вступають до тисячі осіб на день, — зізналася нам провідний вітчизняний економіст і заступник голови «Сильної України» Олександра Кужель. — Відбір жорсткий. Якщо не працюєш, не будеш затверджений керівними органами партії. Мене дуже тішить позиція нашого лідера стосовно того, що місця в партії не продаються. Тому не виникає ситуацій, коли може бути соромно за «випадкових» людей у наших лавах.

У цьому жорсткому відборі справжніх професіоналів, особистій харизмі лідера і послідовному курсі на економічні реформи (про що яскраво свідчать ініціативи Сергія Леонідовича на посаді віце-прем'єра) і полягає успіх партії «Сильна Україна».

Більш того, з її участю в майбутніх місцевих виборах значна частина суспільства пов'язує великі надії.

- Сергій Тігіпко акумулює навколо- себе найбільш конструктивний, професійний, економічно і соціально активний пласт суспільства, — впевнений Костянтин Бондаренко, заступник голови партії «Сильна Україна». — Представники малого і середнього бізнесу, значна частина грамотних, ініціативних чиновників, яких«мудре» і незацікавлене в змінах начальство вважає за краще тримати на других ролях, громадські діячі, яким не звикати боротися з владою, яка не хоче їх чути. Усе це люди з високим професійним, інтелектуаяьним і творчим потенціалом, масою ідей, які вони обов'язково реалізують, прийшовши до місцевих рад або на посади мерів. Після виборів у жовтні влада на місцях уже не буде такою далекою від проблем звичайних людей, як нині. Правити «по-старому» вона вже не зможе. І третю, точніше, вже другу силу доведеться брати до уваги.

РЕЙТИНГ ЯК ЗНАРЯДДЯ БОРОТЬБИ

- На- вибори ми йдемо самостійною політичною силою. За нашими дослідженнями, у «Сильної України» другий рейтинг по країні — це близько 22%. Ми серйозно готуємося до місцевих виборів'і збираємося бути представленими у всіх місцевих та обласних радах,-претендуємо на посади мерів, — заявив нещодавно Сергій Леонідович Тігіпко.

Відсотки народної довіри, про які згадав лідер «Сильної України», взято не зі стелі. За словами Костя Бондаренка, оголошенню результату передували скрупульозні внутрішні соціологічні дослідження. Саме вони і дали найбільш об'єктивну картину громадської думки.

Сам Бондаренко не виключає: напередодні місцевих виборів буде чимало спроб суперників штучно занизити рейтинг «Сильної України».

- Такі приклади вже були під час першого туру президентських виборів, — говорить він. — Найбільш показовим став ви-падокзкомпанієюТНС, яка занизила рейтинг Тігіпка втричі. Це стало підставою для звернення до суду, який підтвердив правильність замірів штабу Сергія Тігіпка. Такі самі інсинуації, ймовірно, будуть і навколо «Сильної України».

Протеу партії впевнені: це не завадить їй здобути той рівень підтримки, на який вона заслуговує.

Автор: Андрій ЧАЛИЙ


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.007
Перейти на повну версію сайту