ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Територіальні громади району і міліція: проблема співпраці
12.07.2010 / Газета: Голопристанський вісник / № 28 / Тираж: 2200

На минулому тижні відбулася традиційна щомісячна методична нарада для керівників територіальних громад населених пунктів району «День голови». При тому, що захід був насичений рядом проблемних питань, розпочала його голова районної ради Г.В. Кобець із позитивних моментів, напрацювань у роботі органів місцевого самоврядування.

Так, на початку наради було переглянуто кілька відеоматеріалів. Перший – про вдале проведення Дня Перемоги у селі Чулаківка. Тут силами територіальної громади набуто неабиякий досвід у створенні цікавих, змістовних сценарних планів і театралізованих дійств, які слугують цілком довершеними методами патріотичного виховання для молоді. Сільський голова В.І. Лук’яненко зазначив, що таких результатів вдалося досягти завдяки самовідданості і любові до своєї роботи таких поважних на селі людей як Заслужений працівник культури України, орденоносець І.І. Аверін, заступник директора місцевої загальноосвітньої школи О.І. Свірідова.

Другий відеоматеріал – репортаж, створений ТРК «Скіфія», з цьогорічного районного фестивалю «Грай, гармонь!», який відбувся у травні в селі Велика Кардашинка. Хід фестивалю широко висвітлювався на сторінках «ГВ».

Після перегляду відео до слова було запрошено нововолодимирівського сільського голову М.М. Шинкарюка, який днями повернувся із Польщі, де переймав досвід роботи тамтешніх органів місцевого самоврядування. Присутні мали змогу переглянути фотоматеріали, а М.М. Шинкарюк, коментуючи і порівнюючи життя і господарювання «в них» і «в нас», розповів про свої враження від візиту.

Та, попри усі позитивні напрацювання, слід повернутися і до проблемних питань у житті територіальних громад, тому увагу присутніх «від приємного» голова райради звернула «до діла»: на засідання було запрошено в. о. начальника Голопристанського РВ УМВС В.Л. Могилевського, з яким і познайомилися присутні сільські голови, а також дільничних інспекторів, оскільки постала проблема співпраці міліції з органами місцевого самоврядування, а також створення, утримання і функціонування пунктів охорони громадського правопорядку.

Г.В. Кобець звернула увагу міліціянтів на недостатню роботу дільничних інспекторів, котрі, за її словами, в будь-який час, без вихідних і святкових днів повинні виконувати свої службові обов’язки, бути присутніми на всіх заходах, які відбуваються на території населених пунктів, особливо у вечірній час, коли проводяться вечори відпочинку для молоді, дискотеки тощо, аби допомагати представникам громадських формувань з охорони правопорядку попереджувати і вчасно припиняти протизаконні дії. Голова райради зазначила, що найпоширенішими з них є крадіжки, бійки, обіг і вживання наркотичних речовин рослинного походження, а надто – сімейні сварки і насильство в сім’ї.

Натомість, начальник райвідділу міліції В.Л. Могилевський зазначив, що усього особового складу міліції не вистачить, аби під кожним двором, де відбуваються сімейні чвари, чергував дільничний інспектор.

Проте, досвідом роботи пункту охорони громадського правопорядку з присутніми поділився голова Чулаківської сільської ради В.І. Лук’яненко, зазначивши, що вагому роль відіграє проведення профілактичних заходів, бесід із населенням, аби уникнути таких неприємних фактів. «Звичайно, прикро, коли під час інструктажу в опорному пункті постійно відсутній дільничний інспектор – людина, яка законом уповноважена попереджувати правопорушення, – говорить В.І. Лук’яненко. – Та зрозуміти це можна: на одного дільничного інспектора випадає роботи у декількох населених пунктах, і він не може бути одночасно присутнім всюди. Але усе ж таки хотілося б, аби співпрацювали тісніше, злагодженіше. Добре, що в Чулаківці є і козаки, і морське зібрання, котрі відчутно допомагають у забезпеченні правопорядку, проте це не повинно звільняти дільничного від виконання своїх обов’язків».

Завідуюча юридичним відділом виконавчого апарату районної ради С.Г. Лінник, а також начальник КРВ у Голопристанському районі М.Б. Погорільська розповідали головам територіальних громад про шляхи і можливості утримання пунктів охорони правопорядку при органах місцевого самоврядування, оскільки такі можливості юридично обмежені. Говорилося також про соціальну захищеність і правові рамки повноважень так званих дружинників – представників від громади, котрі забезпечують охорону правопорядку на територіях населених пунктів.

На іншу проблему, яка стосується правоохоронних органів, звернула увагу присутня на нараді начальник фінансового управління райдержадміністрації Л.М. Качан. Це – проблема наповнення місцевих бюджетів за рахунок надходжень від штрафів за скоєння адміністративних правопорушень. Вона зазначила, що у зв’язку з понад двохмільйонною бюджетною прогалиною, яка утворилася цьогоріч (у районі — 14 сільських рад є проблемними щодо наповнення місцевих бюджетів), райдержадміністрацією було розроблено, а депутатським корпусом райради затверджено на сесії ряд заходів, спрямованих на виправлення ситуації із наповненням бюджетів, і направлено їх місцевим органам самоврядування. Серед цих заходів – і робота правоохоронних, фіскальних органів зі стягнення штрафів за адмінправопорушення. Проте сімома сільрадами таких надходжень до місцевих бюджетів навіть не було заплановано, а з чотирнадцяти проблемних рад план виконують лише п’ять.

Виступити з наступного питання голова райради запросила керівника районної організації «Червоного Хреста» В.В. Копачинського. Він торкнувся проблеми соціальної реабілітації осіб, звільнених з місць позбавлення волі, розповів про позитивну співпрацю з органами місцевого самоврядування з цього приводу. До обговорення теми долучилася і завідуюча поліклінічним відділенням райлікарні Т.І. Нестьоркіна. Вона теж зазначила, що у роботі, направленій на боротьбу з такою соціально небезпечною недугою сьогодення як туберкульоз, допомагають і сільські ради, і дільничні інспектори. Як приклад для інших у цій роботі — Нова Збур’ївка, Стара Збур’ївка і Гола Пристань. Проблемними ж Тетяна Іванівна назвала Олексіївку, де орган місцевого самоврядування не зміг забезпечити належну роботу пересувного флюорографа, а також Збур’ївку, де існують кілька небезпечних вогнищ, причому з бактеріовиділенням у повітря цієї небезпечної інфекції, що є загрозою для населення. Проте тут роботу пересувного флюорографа взагалі не було забезпечено. Звернула увагу Т.І. Нестьоркіна і на проблему примусового приводу осіб, які звільнилися з місць позбавлення волі, на обстеження. «Мігруючи» по району, декілька чоловік, які хворіють на відкриту форму туберкульозу, переховуються і поширюють інфекцію серед населення.

Наприкінці наради до присутніх звернувся перший заступник голови райдержадміністрації Г.В. Попов. Він звернув увагу сільських голів на проблему наведення належного санітарного стану на територіях населених пунктів району, а також рекомендував розробити заходи, направлені на роботу з легалізації робочих місць, оскільки така проблема в нашому районі особливо гостро постає під час курортного сезону і активізації роботи на полях.

Насамкінець голова райради Г.В. Кобець ознайомила присутніх із позиціями Президента і урядовців щодо шляхів реформування української економіки, фінансової системи, які широко висвітлювалися на сторінках газети «Урядовий кур’єр» і «Голос України», запропонувала обговорити ці питання із депутатами місцевих рад, визначити пріоритетні напрямки покращення економічного становища у своїх територіальних громадах.

Автор: Олександр СТЕШЕНКО


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту