ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Жнива почалися непросто
12.07.2010 / Газета: Чорноморець / № 52 / Тираж: 2265

Нинішнього року в нашому районі планувалося виробити 97,3 тис. тонн зерна (54,8 тис.т озимої пшениці, 42,5 тис.т озимого ячменю та інших зернових).

Скадовські землероби роз-почали жнива 24 червня, бо щедре сонце сприяло ранньому визріванню хліба. Але одразу втрутилась стихія: грози і шквальні вітри внесли свої корективи. Жнива призупинилися. І по-справжньому вони розпочалися лише 4 липня.

Перші висновки збирання нового урожаю було зроблено на засіданні в районній держадміністрації під головуванням А.Власенка.

Заступник начальника управ-ління агропромислового розвитку РДА С.Шаров розповів про стан справ на початку жнивної кампанії. Задіяно 146 комбайнів, і лише антонівські та улянівські хлібороби обійдуться власною технікою. У решті господарств навантаження на один комбайн високе – 190,9 гектара.

Головне – врожайність. Але робити висновки ще рано. Поки що станом на 5 липня збирають 25,7 центнера з гектара. Є поля, котрі дають і по 56 ц/га, а є, де всього – 10. На думку доповідача, уже видно проблеми з якістю зерна – часто вона невисока. Додають зайвого клопоту бур’я-ни, котрі буйно розростаються після дощів.

Поділився думками М.Коваленко, керівник господарства «Лідія». Він пожалкував, що не розпочав жнива трохи раніше: втрат від непогоди було б менше. Їх спричинили дощі і вологе повітря – варто зернині торкнутися землі, і вона відразу проростає. Тим не менше, господарство уже зараз пропонує на продаж елітний посівний матеріал пшениці та ячменю.

О.Уманський, заступник ди-ректора ДП ДГ «Інститут рису», звернув увагу присутніх на те, що елітне насіння зернових вирощувати накладно для господарства: воно не користується тим попитом, якого очікує виробник. А переводити його у фуражну групу рука не піднімається. Результат – збитки.

Відтак підсумки теоретичної роботи підвів головуючий. А.Власенко висловив тривогу щодо стану зерновиробничої галузі району. І крупні господарства, і одноосібники вирощують хліб на свій лад – хто як вважає потрібним. Залежно від матеріальної бази, освіти і досвіду. А між тим слід виробити єдину, спільну для всіх у районі, стратегію виробництва зернових, котра, на думку голови РДА, має перспективу. А тому слід негайно, як тільки останній комбайн покине поле, провести конференцію для всіх хліборобів, незалежно від форми господарювання. Технологія вирощування хліба має бути єдиною для всіх. Тоді не постане проблема, що «елітний насіннєвий матеріал вирощувати невигідно». Агроосвітню конференцію планується провести в Антонівці. Перед головами сільських рад стоїть непросте завдання зібрати разом усіх хліборобів на навчання.

Узагалі ж, на думку голови Скадовської райдержадміністрації, зернова група сільськогосподарської продукції району має стати провідною. Не менш важливим, на думку А.Власенка, є питання перспективи розвитку ринку землі в районі. Поки що селяни стикаються з проблемою, як стати повноправним власником землі, на якій працюють.

Автор: -


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.009
Перейти на повну версію сайту