Розпочавши днями непопулярну акцію з системного відрізання від газо-, електро-, тепло- та водопостачання приватних будинків та квартир неплатників, які заборгували понад півтори тисячі гривень, керівники херсонських підприємств-постачальників комунальних послуг активно вдалися до ще одного вимушеного, як на їхню думку, методу — масового подання позовів до суду.
— На жаль, частина людей тільки у суді починає розуміти, що за використані послуги необхідно розраховуватися, — розповідає заступник директора ПАТ «Херсонська теплоелектроцентраль» Костянтин Лопатін. — Так, на сьогодні населення заборгувало нашо-му підприємству майже 33 мільйони гривень, 13 з яких — за минулий опалювальний сезон. Через це ми лише на 72,5% розрахувалися за газ, недоплативши майже 15,5 мільйона. Нині здійснюються планові перевірки готовності до опалювального сезону наших систем теплокомунікацій, а це 190 км. Скажу відверто: зараз вони в незадовільному стані! Через борги про капітальні ремонтні роботи залишається тільки мріяти... і сподіватися, що не станеться великої аварії.
За словами Костянтина Олександровича, у «Херсонській ТЕЦ» розроблено спеціальну програму щодо роботи зі злісними неплатниками. Перш ніж направити позовну заяву до суду, 5 кожним з них теплопостачальники зустрічалися щонайменше тричі. Спочатку — приносили рахунок, потім — попередження з проханням розрахуватися. Якщо результату немає, повідомляють про підготовку позовної заяви. Лише після цього частина городян починає розраховуватися. З інших судові виконавці гроші стягують примусово.
— Нині на розгляді у судах перебуває близько півтори тисячі наших позовних заяв на злісних'неплатників. І повірте, ми не з легкої руки до цього вдаємося, — продовжує Костянтин Лопатін. — Суд — це останній крок, неприємний і для нас. Підприємство завжди йде назустріч споживачам, котрі потрапили у складні життєві ситуації? Просимо укласти договір реструктуризації боргів, який передбачає їх поетапне погашення, або скористатися можливістю отримання субсидії.
Цікаво, що, крім населення, чималу суму — близько 3,5 млн. грн. — «Херсонській ТЕЦ» заборгували бюджетні організації. Наприклад, управління освіти Херсонської міської ради — 746 тисяч гривень.
Втім, за словами співрозмовника, «вибивати^ борги з бюджетних організацій постачальникам комунальних послуг значно легше. Можливо, несвоєчасно, але майже завжди вони розраховуються.
Чи налякаєш херсонських боржників судами і наскільки це дієві методи боротьби, буде зрозуміло вже в новому опалювальному сезоні. Зокрема,, і через те, що, не розрахувавшись за використаний у минулому році газ, «Херсонська ТЕЦ» і «Херсонтеплоенерго» не отримають енергоносіїв та перестануть подавати до наших осель тепло.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.008Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |