Зовнішнє незалежне оцінювання — позаду, попереду — вступна кампанія!
Саме зараз, по завершенні ЗНО перед кожним абітурієнтом стоїть важливе питання щодо обрання свого майбутнього фаху, а для цього потрібно вибрати та подати документи на бажану спеціальність, що змогла б задовольнити інтелектуальні потреби. Адже чим швидше учень визначиться з майбутньою професією, тим менше проблем у нього виникне при вступі.
Цьогорічні умови вступу до ВНЗ відрізняються від минулорічних різними нововведеннями, що прийняті Міністерством науки і освіти України. Які вони? Про це нам розповіла відповідальний секретар приймальної комісії Херсонського державного університету кандидат педагогічних наук, доцент Галина Миколаївна Полякова.
- Абітурієнти у вступній кампанії 2010 року мають право використовувати свої сертифікати за 2008, 2009 та 2010 роки (причому людина може сама обирати сертифікат з найкращими балами та при вступі керуватися саме ним), а ті, хто закінчили школу у 2007 році і раніше, можуть вступати на навчання на заочну форму за результатами вступних випробувань, а не за сертифікатами ЗНО.
Нагадаємо, що прийом документів для абітурієнтів на 1-й курс починається з 15 липня і триватиме до 31 липня.
Для тих абітурієнтів, які на базі ВНЗ складатимуть вступні випробування (творчі конкурси на ряд напрямів навчання);
- абітурієнтів-заочників, які закінчили середній навчальний закладу 2007 році чи раніше, і не мають сертифікатів;
- абітурієнтів, які є інвалідами І, II групи, і які відповідно до чинного законодавства звільнені від тестування за медичними показниками;
- військовослужбовці, які мають право складати вступні випробування — подача документів триватиме всього 1 тиждень — з 15 до 22 липня.
З цього року введено нове правило: випускник школи може вступити до ВНЗ з високими балами (170 і вище) з профільного напрямку підготовки і низькими та незадовільними :(менше 124) балами з непрофільних. Ще минулого року таке було неможливим, якщо абітурієнт мав хоча з одного предмету менше 124 балів, то він не мав права складати вступні іспити у жоден ВНЗ. Минулого року виникали труднощі з бюджетними місцями. Пільговиків було дуже багато і вони стояли у рейтингу на найперших місцях, «забираючи» тим самим можливості щодо вступу на бюджетні місця у абітурієнтів з високими балами за результатами ЗНО.
У 2010 році Міністерство зменшило відсоткове співвідношення місць між пільговиками та абітурієнтами, які вступають на загальних підставах. Кількість бюджетних місць для пільговиків зменшено до 25% від загальної кількості місць державного замовлення. Нововведенням є й те, що для отримання пільг, ті, хто мають на них право, повинні одразу подавати оригінали вступних документів.
Цього року, як і у минулому, є ряд спеціальностей, вступити на які можливо лише за умови проходження творчого конкурсу, це: хореографія, музика, образотворче мистецтво, журналістика, спорт, фізична культура, здоров'я людини. Творчий конкурс є обов'язковим при вступі на вищезазначені напрями, і 'проводиться безпосередньо в самому університеті.
Не треба забувати й про те, що разом із сертифікатом з профільного предмету, додаються ще два сертифікати залежно від переліку, що визначений правилами прийому конкретного вишу.
Відповідно до Правил прийому тепер документи можна подавати не більше, ніж у 5 вищих навчальних закладів, та не більше, ніж на З напрями підготовки у.кожному. Це пов'язане*з тим, що минулого року деякі абітурієнти «встановлювали» рекорди — подаючи 50 комплектів документів відразу — чи не на всі можливі спеціальності, з розрахунку — «кудись, та поступлю», це, в свою чергу і гальмувало роботу приймальних комісій, і створювало ажіотажну конкурсну ситуацію. Тому цьогорічне обмеження кількості ВНЗ для подачі документів є плюсом для випускників шкіл 2010 року. На користь цьогорічним абітурієнтам пішло й те, що з цього року має значення й середній бал атестату, перерахований за відповідною шкалою у 200 бальну систему.
Як зазначила Галина Полякова: труднощів зі вступом бути не повинно, крім низьких балів ЗНО та низького середнього балу атестату, але це вже особиста проблема кожного абітурієнта.
Головна проблема з якою стикаються і абітурієнти, і члени приймальної комісії: неточна інформація.
- Прикро, — говорить Галина Миколаївна, — те, що частина абітурієнтів отримує інформацію щодо вступних вимог у своїх родичів, сусідів... які вступали до вищих навчальних закладів у минулі роки, а не з офіційних джерел.
У 2010 році — нові правила, які абітурієнтові потрібно обов'язково' враховувати. Зазвичай у школах та відповідно на офіційному сайті Українського центру оцінювання якості освіти (http://testportal.gov. иа) доступно викладено потрібну інформацію. Є вона йна офіційному сайті нашого університету (http:// wmv.university.kherson.ua/).
Для тих, хто збирається вступати у виш нагадаємо, що вам необхідно підготувати такий пакет документів:
- документ про повну загальну середню освіту;
- сертифікат ЗНО за 2008/9/10 роки з ксерокопіями, що будуть завірені у приймальній комісії ВНЗ;
- медична довідка за формою № 086;
- для хлопців — військовий квиток або приписне свідоцтво;
- 4 фотокартки;
- паспорт;
- копія ідентифікаційного коду для підписання договору (для тих, хто вступатиме на навчання за контрактом);
- 2 конверти.
Для тих, хто має певні соціальні або інтелектуальні пільги (перемоги у Всеукраїнських конкурсах та олімпіадах) — оригінал документу, що підтверджує ці пільги.
Єдина складність — це обмежений термін подання документів: «Але якщо Ви вже чітко, конкретно визначилися з навчальним закладом та напрямом підготовки, то я переконана, що тут серйозних проблем не буде», — запевнила Галина Полякова.
Отже — вирішуйте, чого ви прагнете і досягайте своїх цілей. Бажаємо успіхів!
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |