ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Обстежуватимемося безкоштовно. Але не на роботу
16.07.2010 / Газета: Херсон Маркет плюс / № 28 / Тираж: 20000

Українське законодавство про охорону здоров’я визначає і регламентує не тільки права, але й обов’язки громадян у галузі охорони здоров’я. Зокрема, згідно Закону «Основи законодавства України про охорону здоров’я», держава зобов’язує громадян України у передбачених законодавством випадках проходити профілактичні медичні обстеження та огляди. У тому числі — для визначення придатності працівника за станом здоров’я займатися певними видами професійної діяльності.

Як повідомляв «Маркет+», з 1 липня 2010 року на Херсонщині певні види медичних обстежень повинні робитися безкоштовно. З огляду на це, у наших читачів виникло запитання: а чи робитимуться безкоштовно, приміром, включені до профмедогляду флюорографія, кардіограма, аналізи крові та сечі, що зараз перебувають у переліку безкоштовних для мешканців області медичних обстежень?

Згідно правил проведення безплатних медичних обстежень, рішення про необхідність таких обстежень приймають не самі громадяни, а фахівці-медики. Проте профмедогляди, як відомо, теж проводяться не за власним бажанням громадян, а на вимогу держави. Тож чи не стали зазначені обстеження профмедоглядів безплатними для херсонців? — поцікавився кореспондент газети «Маркет+» у заступника начальника обласного управління охорони здоров’я Андрія Пасіки.

За словами Андрія Пасіки, профмедогляди проводяться через госпрозрахункові відділення медичних закладів, а тому є платними. Дія розпорядження голови облдержадміністрації та рішення сесії обласної ради щодо проведення з 1 липня для мешканців Херсонщини ряду безкоштовних медичних обстежень на профмедогляди не поширюється. Вони залишаються в регіоні платними і після вказаної дати, зазначив заступник начальника обласного управління охорони здоров’я.

Отже, при проведенні профмедоглядів, що обов’язкові для значної кількості громадян регіону, все залишається по-старому: за профмедогляд платить зі свого гаманця або людина, яка його проходить, або ж у кращому випадку — роботодавець (нинішній чи майбутній). І як тут не згадати 49-у статтю Конституції України, де сказано: «Охорона здоров’я забезпечується державним фінансуванням відповідних соціально-економічних, медико-санітарних і оздоровчо-профілактичних програм. Держава створює умови для ефективного і доступного для всіх громадян медичного обслуговування. У державних і комунальних закладах охорони здоров'я медична допомога надається безоплатно».

Що ж до проведення на Херсонщині вже згаданих раніше безплатних медичних обстежень, то як заявив Андрій Пасіка, такі обстеження, згідно затвердженого переліку, сьогодні вже проводяться медичними закладами регіону. Проте, не за виділені депутатами кошти обласного бюджету. Поки що медзаклади області роблять такі обстеження в борг, за рахунок власних коштів. Причина — визначений законом порядок закупівлі необхідних для цього матеріалів та реактивів. Проте, після проведення 19 липня поточного року тендеру на закупівлю, ситуація тут повністю нормалізується, впевнений заступник начальника обласного управління охорони здоров’я.

Інше питання — чи на довго вистачить передбачених в обласному бюджеті на друге півріччя 2010 року 4 млн. гривень для проведення безплатних медичних обстежень? Адже, за інформацією з інших джерел, річна потреба коштів для проведення в області таких медичних обстежень населення становить 14 млн. гривень. Відповідно, на півроку необхідно 7 млн. гривень…

Автор: Валерій Іваненко


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту