ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Наслідки лиха подолано, але…
19.07.2010 / Газета: Чорноморець / № 54 / Тираж: 2265

Потужні грози, котрі наробили немало лиха мешканцям нашого району, уже в минулому. Та наслідки їх забудуться не скоро, особливо тим, у чиїх домівках вода попсувала стіни і меблі, знищила городину, завдала інших збитків. Працівники МКП «Очисні споруди» лише 9 липня завершили відкачку води з двох останніх постраждалих будинків.

Керівник підприємства Анатолій Ващенко небагатослівний – проблеми були і є. Треба постукати по дереву, вважає, щоб не повторилась така злива – але ж на весь вік не настукаєшся! Відновлювати дренажну каналізацію треба, але ж біда у тому, що майже всі постраждалі будинки розташовані у ледь помітних низинах. А як іде дощ – вода збігає саме сюди, ніяк її не відвести, дренаж не допоможе, можна лише відкачати. Та й крім цього роботи вистачало: доводилось і повалені дерева розпилювати, і електромережі відновлювати.

Можна сказати, що всі наслідки стихії подолано, залитих дворів (їх було 115), за словами керівника Очисних споруд, немає. Загалом з дворів вивезено 2 016 кубометрів води, порізано 28 звалених вітром дерев. Каналізаційною системою перекачали 25,6 тисячі кубометрів. Але це у загальному. А якщо детально, то немало громадян ще довго будуть підраховувати втрати. І що болюче, неможливо вирватись із залежності від дощу. Хто ж колись міг подумати, що так підніметься рівень ґрунтових вод, а під будинки треба підводити високий кам’яний фундамент? Відкачати воду відкачали, але на присадибних ділянках земля ще насичена водою і вогка.

Ще одне. У деяких кварталах народні «умільці» підпільно врізались у каналізаційну мережу міста і скидають туди дощову воду. Ця вода позбавляє життєдіяльності мікроорганізми, котрі перероблюють фекалії на біополях очисних споруд. А результат – шкода довкіллю і місту.

Тим часом працівники районної санепідемстанції перевіряють проби води з усіх кінців міста на безпечність для вживання. А у міській раді підняли питання про розширення існуючої системи горизонтального дренажу там, де це ще можливо.

Автор: Ю. БОНДАРЄВ


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.010
Перейти на повну версію сайту