Безробіття, відсутність нормального дозвілля, дитячих садків та спортивних секцій — віднині активна молодь Біло-зерського району сама визначатиме пріоритетні проблеми та слушними порадами допомагатиме владі вирішувати їх і загалом керувати розвитком сіл.
Унікальна можливість спробувати реалізувати себе у ролі чиновників, аточніше молодіжного радника сільського голови, уже стала реальністю для активістів сіл Олександрівки, Токарівки, Радянського та Станіслава Білозерського району. Започаткований експериментальний проект «Молодь і влада: дозвольте дати пораду», який у районі впроваджує громадська організація «Молодіжний центр регіонального розвитку» (МЦЦР), в перспективі передбачає введення неопла-чуваної посади радників з молодіжної політики при всіх сільвиконкомах району.
— За умовами програми, стати молодіжним радником може далеко не кожен, — розповідає ініціатор проекту Елла Петренко. — Крім всебічної обізнаності та бажання щось змінити у селі на краще, кожен претендент на посаду повинен займати активну громадську позицію, вміти відстоювати права своїх ровесників, а при необхідності навіть вступати з депутатами у дискусії.
Для того, щоб підлітки більш-менш на рівних працювали з до-рослими, члени громадської організації на три дні відвезли їх у Залізний Порт, де під час спеціальних тренінгів ознайомили з законодавством про місцеве самоврядування, особливостями роботи та структури органів влади і механізмом впливу громади на владу.
Повернувшись після тренінгу додому, старшокласники та студенти провели моніторинг молодіжних районних програм, шляхом анкетування визначали найболючіші проблеми, а нині працюють над рекомендаціями щодо їх вирішення.
— За результатами опитування Тетяни Гусаревої з села Токарівки, найбільше місцеву молодь турбує відсутність дитячого садка, — говорить Елла Петренко. — В інших селах молодь обурюється відсутністю спортивних секцій та змістовного дозвілля. Ніхто не говорить, що дорослі самі не знають про всі проблеми, але залучення до співпраці дітей та молоді надихає їх, дає можливість реалізуватися, відчути себе потрібними. На це, власне, і спрямований проект.
— Мені дуже сподобалося навчатися у Залізному Порту, — ділиться враженнями активіст села Чорнобаївки Сергій Закревський. — Навіть не уявляв, що буде так класно працювати з ровесниками з інших сіл району, обговорювати спільні проблеми та намагатися-знайти шляхи їх вирішення. Напевно, це правильно, коли сама ж- молодь радить дорослим, на що в першу чергу звернути увагу.
Вже через місяць у Біло-зерці проведуть місцевий молодіжний форум, на якому керівники сіл та району разом з молоддю обговорять результати опитувань активістів та спробують не лише ще раз визначити найактуальніші проблеми, а й спробують знайти шляхи їх вирішення.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.010Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |