16 липня відбулось засідання Колегії управління охорони здоров'я обласної державної адміністрації. Медики підводили підсумки роботи галузі на Херсонщині за І півріччя цього року.
На засіданні Колегії були присутні головні штатні спеціалісти управління і головні лікарі обласних, міських та районних лікарень.
Усі доповідачі про стан справ у області, зосередились на трьох основних питаннях. За словами медиків, основною проблемою Херсонщини є кадрова незабезпеченість галузі, на другому місці — укріплення матеріально-технічної бази, на третьому — питання відсутності навчання лікарів та фельдшерів первинної ланки.
Кожен спеціаліст, звітуючи про стан справ, висловлював конструктивну критику щодо лікарів обласних та районних лікарень. Онкологи говорили про зростання захворюваності серед населення, кардіологи пропонували впроваджувати більш сучасні технології лікування, гінекологи наголошували на співпраці з соціальними службами (в області кожна 2 дитина народжується у незареєстрованому шлюбі).
Медики констатували, що у порівнянні з минулим роком, кількість звернень громадян за медичною допомогою зросла на 29%.
На засіданні була присутня заступник Міністра охорони здоров'я України Раїса Мостовенко, яка проаналізувала виступи фахівців, і запропонувала деякі шляхи вирішення проблем медичної галузі у нашому регіоні.
- 6 цілому по Україні Херсонщина знаходиться на досить високому місці. Зараз всі ми живемо у складних економічних умовах, тому зрозуміло, що багато чого не вистачає. На сьогоднішній день на першому місці в охороні здоров'я стоять діти та жінки — бо це наше майбутнє, -сказала Раїса Василівна. — Є, звичайно, на мій погляд, і прикрощі у роботі медиків у вашому регіоні. Всі знають, що Херсонщина знаходиться на першому місці за захворюванням на туберкульоз, цього півріччя додався ще й показник щодо вакцинації населення. У Херсоні дуже мало соціальної реклами стосовно захворювань. Треба зробити рекламу в лікарнях, аптеках та просто по місту — тоді ми добре проінформуємо населення. Вирішення проблеми вакцинації залежить як від звичайних громадян, так і від нас, медиків, так і від держави. Але маємо гарні новини: у нас була нарада у Прем'єр-міністра, і на цей рік нам додатково виділили 79 мільйонів гривень саме на вакцину. Підбив підсумки роботи Колегії на-чальникуправлнняохорониздоров'я обласної держадміністрації Віктор Короленко: «Говорячи про те, що і як ми повинні зробити насамперед ми маємо поставити собі 3 запитання: «що нам потрібно?», «як нам це зробити?» та «що ми від цього очікуємо?». На сьогоднішній день ми в більшості випадків задаємо собі останнє запитання і говоримо «треба реформувати» — звичайно треба, але не все і не одразу. Не треба забувати, що ми працюємо у найбільш консервативній галузі, яка є і найбільш прогресивною водночас. Насамперед я вважаю, що зараз ми повинні провести інвентаризацію системи охорони здоровя у регіоні — тоді все стане зрозуміло: що треба змінити, а що залишити в такому стані, яким воно є на сьогоднішній день».
Таким чином пріоритети у роботі медичної галузі на друге півріччя визначено. За словами головних фахівців: «щоб було порозуміння та співпраця між Міністерством та працівниками галузі». Маємо надію, що ця співпраця позитивно вплине і на обслуговування пацієнтів у лікарнях нашого регіону.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.016Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |