Перевірці ходу виконання пуско-налагоджувальних робіт з підготовки до введення в експлуатацію нового обладнання, за допомоги якого в місті буде здійснено перехід на обеззараження води із застосуванням гіпохлориту натрію, було присвячено робочий виїзд міського голови Володимира Сальдо.
Сертифіковане німецьке обладнання встановлюється на насосній станції водопроводу №3, що готує для постачання споживачам Шуменського мікрорайону воду, яка видобувається з артезианських свердловин.
Роботи проводяться за рахунок коштів Херсонського міськводоканалу, закладених в інвестиційній складовій тарифу на водопостачання та відведення каналізаційних стоків. Як зазначив директор МКП «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства м.Херсона» Ігор Козаков, в об'єкт вкладено біля 288 тис.грн. обігових коштів міськводоканалу для придбання обладнання та близько 80 тис.грн. — для ремонту приміщень насосної станції, благоустрою прилеглої до станцн території, виконання проекту тощо. Проект виконано Дніпропетровським спеціалізованим науково-виробничим підприємством.
До цього часу, як і в багатьох містах та країнах, у Херсоні для обеззараження води застосовувався хлор. Однак, технологія обеззараження із застосуванням гіпохлориту натрію є значно безпечнішою, вона широко використовується зараз в європейських країнах, провідних російських містах: Москві, Санкт-Петербурзі, Ростові-на-Дону. В Україні Херсон застосовує її одним з перших.
Безпека гіпохлориту документально підтверджена токсикологічними центрами Північної Америки та Європи. Питна вода, що пройшла обробку гіпохлоритом, не містить канцерогенів.
Саме про можливість переведення систем обеззараження води з рідкого хлору на гіпохлорит натрію йшлося під час відрядження міського голови до Санкт-Петербургу, де водоканал перейшов на таку технологію у 2007 році.
Володимир Сальдо підкреслив, що цей об'єкт відповідатиме не лише українським, а й європейським стандартам. Крім того, як показали дослідження, проведені спеціалістами міськводоканалу, обеззараження води гіпохлоритом натрію забезпечує її пом'якшення на 2-3 одиниці.
В Херсоні функціонують б насосних станцій, що готують воду для подачіїї до різних мікрорайонів міста. Наступною для переведення на застосування гіпохлориту натрію стане насосна станція №2 у східному мікрорайоні. В цілому, місто буде переведено на нову технологію протягом 2-3 років.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |