У природи, як відомо, поганої погоди не буває. А як же тоді назвати нинішнє дощове літо? Часті опади, звісно, допомогли власникам корівок, забезпечивши худобу травою, але ж «з'їли» більшу частину хліба! Наприклад, у Новотроїцькому районі, де пшениці завжди було вдосталь, та ще й на продаж залишалося, цьогорічна врожайність головної культури у середньому склала 20 центнерів. Та й ця цифра, за словами деяких аграріїв, є завищеною.
Жнива, що затягнулися ледве не на два місяці, призвели до осипання зерна з колосу, завдяки дощам пішли у ріст бур'яни (деякі особливо забур'янені площі взагалі довелося списати). А ще опади вимили з зерна значний процент клейковини.
Через таку проблемну косовицю власники пшеничних ланів не поспішають прощатися з урожаєм. Адже цілком вірогідно, що ціни на пшеницю піднімуться. Наприклад, в одному з найбільших господарств району ПП «Україна-Дивне» селянам видавали на паї ячмінь та пшеницю ціною 950 та 1300 гривень відповідно. Причому, за словами самих див-ненців, ячмінь був «худеньким», а пшениця чорною. Зважаючи на аномальне літо, люди були раді й тому. Проте невдовзі господарство припинило видачу зерна взагалі й з іншими власниками земельних паїв розраховується грошима.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |