Однією з найбільш обговорюваних тем у суспільстві останнім часом стали перетворення, ініційовані головним реформатором країни Сергієм Тігіпком. Віце-прем'єр-міністр з питань економіки впевнений, гир, крім політичної волі, для їх втілення необхідні професійні виконавці у владі на всіх рівнях. Шанс прогресивній частині суспільства реалізувати себе і змінити життя країни на краще має намір партія Сергія Тігіпка «Сильна Україна».
Кадровий потенціал реформ
Для реалізації проекту ліберальних перетворень Сергій Тігіпко має намір задіяти компетентний авангард суспільства. Саме таких людей — професіоналів з активною громадянською позицією об'єднує партія нових лідерів. У «Сильній Україні» впевнені: кожен, хто має власне бачення реформ утійчиіншій сфері на рівні села, міста, району, області чи держави в цілому, повинен отримати можливість його реалізувати. Саме тому партія вирішила розгорнути широку дискусію з питань перетворень у різних напрямах, центрами якої стануть експертні комісії, що працюють в межах «Сильної України». Крім того, комісії — це хороша можливість для членів партії реалізувати себе по професійній лінії. Іншими словами, кожен партієць, котрий є фахівцем у якійсь вузькій галузі знань, може ініціювати створення експертної комісії з напряму, що є для нього пріоритетним. Комісії формують програми розвитку окремих сфер, розробляють принципи їх модернізації, забезпечують експертну основу для програмних документів і тез партії. Голови комісій мають пріоритетне право на обрання в Національне бюро «Сильної України».
Як повідомляють у Національному секретаріаті партії, на сьогодні в «Сильній Україні» створені і діють п'ять експертних комісій у галузі економіки, державного управління та соціальній сфері. Зокрема, працює комісія з інновацій, яку очолює Олександр Кардаков, комісія з агропромислового комплексу на чолі з Владиславом Атрошенком, а також комісія з питань ЖКГ, якою керує Максим Городній. Крім того, експерти «Сильної України» вважають одним із першорядних завдань реформування судової системи та освіти. Також іде робота над формуванням комісій у справах молоді та спорту, охорони здоров'я, економічної політики, екології та інших. Такі ж комісії створюються в кожній регіональній організації.
За словами заступника голови «Сильної України» Костянтина Бондаренка, партія залучає фахівців, які шукатимуть шляхи вирішення важливих проблем, пропонуватимуть новації в тій чи іншій галузі.
«Експертні комісії в партії «Сильна«Україна» створювалися для того, щоб встановлювати зв'язки з фахівцями в регіонах, проводити круглі столи, конференції, семінари, разом шукати вирішення гострих проблем і розробляти схеми реформ в тих чи інших галузях», — підкреслив Бондаренко. З вересня експертні комісії матимуть змогу працювати через мережу інтернет. «Сильна Україна» створює спеціальний закритий портал, який дозволить повноцінно взаємодіяти партійним експертам із різних регіонів.
Шанс для сильних
За словами Бондаренка, в партію «Сильна Україна» активно вступають і практики, і представники експертної спільноти, технічної та гуманітарної інтелігенції. Більшість із них мають власне бачення того, як вирішувати проблеми країни, і партія надасть їм широкі можливості для самореалізації. «Реформи повинні зароджуватися «знизу». Щоб їх виробити, необхідно добре вивчити проблему, до найменших подробиць, — упевнений Костянтин Бондаренко. — Експертні комісії — це спосіб встановлення соціальних комунікацій у суспільстві, можливість прислухатися до думки громадян і налагодити компетентний діалог команди реформаторів та громадськості». До речі, експертна комісія з правових питань та судової реформи під керівництвом відомого юриста Олександри Павленко вже підготувала концепцію змін у судовій системі, яка допоможе подолати корупцію в судах і зробити судовий процес більш зрозумілим і доступним для громадян. Ефективні програми змін розроблені також у сфері освіти, житлово-комунального господарства, агропромислового комплексу.
Як партія нового типу, «Сильна Україна» робить акцент на конкретній діяльності своїх членів, на їхньому зростанні та розвитку як особистостей і професіоналів. Саме тому був розроблений цей самий «кар'єрний ліфт» по експертній лінії. Відзначимо, що, крім професійного напряму, партія надає своїм членам також і можливість традиційного для українських партій розвитку кар'єри керівника по лінії Національного секретаріату, і політика — для тих, хто бачить своє майбутнє в цій сфері.
При цьому в партії відзначають, що бути членом «Сильної України» — значить постійно працювати. Партія не ставить собі за мету роздати партквитки якомога більшій кількості людей і на цьому зупинитися. Кожен партієць повинен проявляти себе. І першою перевіркою для сільно-українців стане праймеріз, який стартує вже з 10 серпня по всій Україні. Праймеріз — це внутріпартійні вибори, під час яких кожен член партії отримає можливість поборотися за місце у виборчому списку партії на виборах 31 жовтня цього року. Під час праймеріз будуть сформовані попередні партійні списки, за кандидатів з яких зможуть проголосувати і члени партії, і звичайні громадяни. Результати цього голосування будуть враховуватися при висуненні кандидатів від партії на місцеві вибори.
«Ми хочемо бачити реальних лідерів у регіонах. Нам необхідно привести у владу людей, які змінять суть місцевого самоврядування», — заявив недавно Сергій Тігіпко. Лідер «Сильної України» обіцяє: у партії не буде випадкових людей. Адже головне для «Сильної України» просування реформ, «виконавцями» яких стануть молоді і прогресивні люди, а також всі, хто на ділі виявить себе гідним і чесним професіоналом.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.015Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |