ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
«Герої» без штанів
05.08.2010 / Газета: Новий день / № 32 / Тираж: 36600

Кількість підприємств-боржників на Бериславщині поки що не зменшується

«Що робити з нашим сирзаводом — не знаю, — зізнається начальник управління Пенсійного фонду України в Бериславському районі Ірина Литовченко. — Його борги постійно зростають. З приводу їх погашення я розмовляла з київським головою наглядової ради, але це ні до чого не призвело, а зараз він взагалі не відповідає на мої дзвінки».

— ВАТ «Бериславський сирзавод» сьогодні не працює, — зазначив на останній колегії Бериславської райдержадміністрації начальник управління праці та соцзахисту населення РДА Юрій Сидоренко. — Нещодавно відбулася зміна його власника, а тепер йде робота з продажу підприємства. А стосовно одного з керівників відкрито кримінальну справу.

За його словами, заборгованість із заробітної плати в районі з початку року зросла і зараз становить 271 тис. гривень. Збільшили борги ВАТ «Бериславське РТП», КП «Милове», КП «Одрадокам'янське», КП «Червоний маяк», але найбільший показник має саме ВАТ «Бериславський сирзавод». Ухвалою Господарського суду Херсонської області навесні цього року порушено справу про банкрутство та відкрито ліквідаційну процедуру щодо ВАТ «Бургунське». «Добре, що на ньому було майно, від продажу якого є можливість погасити борги. Більш складна ситуація з комунальними підприємствами. Вони могли б погасити свої борги за рахунок повернення боргів населення і підняття економічно необґрунтованих тарифів на свої послуги», — підкреслив Юрій Сидоренко.

Щодо внесків у Пенсійний фонд, то, крім уже наведених боржників, серед них є нові «передовики» — центральна районна аптека № 9, ТОВ «Енергос», КП «Милове» тощо.

— Однак «герої» у нас одні й ті самі, — додає Ірина Литовченко. — Найбільший серед них — ВАТ «Бериславське АТП-16537». Важка ситуація на комунальному підприємстві «Милове». З боку його керівника я не бачу бажання якось виправити ситуацію і взагалі працювати. Проблеми є й на КП «Червоний Маяк», яке не має ні керівника, ні майна.

Втім, як говорить голова Червономаяцької сільради Олександр Вороний, борги комунального підприємства потроху вдається зменшувати:

— В першу чергу — через відсутність керівника. Тож поточних боргів по зарплаті тут уже не виникає. Проте підприємство продовжує бути збитковим. На отримані ним 63 600 гривень доходів витрати склали 77 800 грн., які потрібно чимось перекривати. Хоча нам вдалося вирішити складну проблему зі спецдозволом на водокористування, шукаємо можливості додаткового прибутку завдяки збільшенню вартості оренди комунального майна, — додав сільський голова.

А його колега з Милового не погоджується з оцінкою начальника управління Пенсійного фонду щодо роботи керівника їхнього комунгоспу. «Ми довгий час шукали директора нашого КП, це було дуже важко — підкреслив голова Милівської сільради Анатолій Колотуша. — Знайшли цю жінку в Бериславі, довго підбирали трудовий колектив. Нарешті, КП «Милове» почало працювати. Не все виходить, як треба, але особливих нарікань у нас немає».

Набагато складніша ситуація у ВАТ «Бериславське РТП». За словами його голови правління Володимира Якушенка, зараз тут склалася заборгованість перед працівниками у сумі 11 тис. гривень. «Гроші начебто й невеликі, але ніяк не можемо вийти зі скрути, — констатує він. — Ми планували впоратися з цим за рахунок замовлень, але їх практично немає. Тепер чекаємо на замовлення у вересні. А наші акціонери паралельно займаються питанням розміщення на наших територіях переробних підприємств. Для нас це чи не єдина можливість вижити: дуже важко утримувати велику площу у 10 гектарів, сплачувати за неї податки, охороняти. І відмовитися від землі не можемо через те, що тут розташовані наші споруди».

В. о. голови місцевої райдержадміністрації Володимир Стеценко нагадав, що голова правління ВАТ «Бериславське РТП» один раз із трибуни колегії райдержадміністрації вже обіцяв виправити ситуацію протягом літа. «Тепер керівники усіх підприємств-боржників повинні пам'ятати, що за несплату зарплати будуть давати пояснення не нам, а в прокуратуру», — зазначив він.

Автор: Олег БАТУРІН


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.010
Перейти на повну версію сайту