Одразу три сільські ради Бериславського району можуть не виконати цього року свої бюджети
«Чим будемо латати «діри» до кінця року — невідомо», — бідкається голова Кіровської сільради Валентина Павшук. Минулого року це село прославилося на всю Україну. Місцеві жителі ціле літо блокували роботу комбайнів і захоплювали майно боржника ТОВ «Квінт-22», вимагаючи розрахуватися за оренду паїв, виплатити зарплату і податки. Тепер, за словами сільського голови, після «зернової революції» в Кіровому в будь-який момент може спалахнути революція «соняшникова».
— У «Квінт-22» залишилася чимала кількість угод на оренду земельних паїв, які спливають тільки у листопаді поточного і навесні наступного року. Господарство однозначно заявило, що працювати на території сільради в подальшому не планує і розраховуватися з нами не буде. Замість нього до нас зайшло підприємство «Тавріада», зареєстроване в Кіровограді. Воно засіяло поля соняшником, і, дай Бог, врожай на нього буде. їхні податки могли б перекрити всі проблеми, які виникли через ТОВ «Квінт-22», проте нові орендарі не уклали з людьми жодних офіційних угод.
Тож селяни мусять самі сплачувати земельні податки. І хоча підприємство працює фактично нелегально, чомусь на це не звертають жодної уваги ані податкова, ані відділ по боротьбі з економічною злочинністю, ані прокуратура. Але рано чи пізно це призведе до чергового вибуху! — зазначила на останній колегії Бериславської райдержадміністрації Валентина Павшук.
Разом із Кіровською сільрадою недорахувати коштів у своїх бюджетах можуть у Миловому і Червоному Маяку. За словами заступника начальника фінансового відділу Бериславської РДА Ірини Литвинової, проблеми можуть виникнути і в районному бюджеті — через борги ВАТ «Бериславське АТП-16537», КП «Бериславське теплокомуненерго» і ВАТ «Бериславський сирзавод», які на 1 липня разом із ТОВ «Квінт-22» заборгували по податках понад 360 тисяч гривень.
— Ми також мали проблеми з «Квінт-22», — говорить голова Томаринської сільради Любов Хома. — Більшу частину їхніх земель взяли інші господарства, які сплачуватимуть за людей земельний податок. Недорахувати кошти у місцевій казні ми можемо через зменшення надходжень від єдиного податку з суб'єктів малого підприємництва. Раніше його ставки затверджувалися на сесії сільради, а тепер цю функцію взяла на себе районна рада, яка даний податок вирішила зменшити.
За словами в. о. голови Бериславської РДА Володимира Стеценка, в цьому році району доведеться важче, ніж торік — навіть дотації вирівнювання для села держава планує суттєво зменшити. «Зрозуміло, що всі сільські голови змушені враховувати термін своїх повноважень. Дехто планує працювати і надалі після виборів 31 жовтня, дехто — ні. Але це не означає, що сьогодні можна сидіти склавши руки», — зазначив він. Що ж до ситуації у Кіровому, Володимир Стеценко переконаний, що змусить податкову інспекцію та інші служби ретельно перевірити діяльність підприємства «Тавріа-да»: «їм треба саме цим займатися у першу чергу, а не переслідувати сільських голів за відсутність ліцензій на спецводокористування», — підкреслив він.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |