ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Самокритикою чиновників не поснідаєш
05.08.2010 / Газета: Новий день / № 32 / Тираж: 36600

Поліпшення соціально-економічного рівня життя кожної людини — основний критерій доказовості дієвості влади. А проблема погашення заборгованості з заробітної плати визначається як одна з ключових за рівнем довіри до неї. Судячи з того, що загальна заборгованість із заробітної плати на Херсонщині перевищує 25 млн. гривень, довіра ця стрімко падає до рівня плінтуса.

Територіальна державна інспекція праці в області щойно відрапортувала про 317 перевірок щодо стану виплати заробітної плати. До порушників чинного трудового законодавства «застосовано понад 940 заходів реагування адміністративного, дисциплінарного та кримінального характеру». Вибухнула гнівом і обласна прокуратура,

розглянувши на колеги «аналітичні матеріали» на керівників 9 найбільших підприємств-боржників із виплати заробітної плати. Серед порушників — ЗАТ «Красень», ВАТ «Херсонський хлібокомбінат», КП «Радгосп-завод «Янтарний», ЗАТ «Таврійська будівельна компанія», ВАТ «Херсонський бавовняний комбінат», ВАТ «Херсонські комбайни», МКП «Херсонелектротранс», ТОВ «Новокаховський електро-машинобудівний завод», ЗАТ «Каховський завод електрозварювального устаткування».

З початку року борги по зарплаті зросли майже на 7 млн. грн. (на 31%). Найбільше — у Бериславському, Білозерському, Beликоолександрівському, Генічеському, Голопристанському, Нововоронцовському, Цюрупинському районах, а також у Херсоні та Каховці. До речі, майже 83% загального боргу з зарплати належить обласному центру (16,7 млн.), Каховці (6,3 млн.) та Новій Каховці (1,3 млн. грн.).

Станом на 1 липня 2010 року відсутня заборгованість із заробітної плати лише у трьох районах області — Високопільському, Каховському та Новотроїцькому.

На колегії облдержадміністрації, що відбулася 28 липня, був зроблений цілком логічний висновок: органи виконавчої влади та самоврядування не вжили дієвих заходів щодо погашення заборгованості з заробітної плати на підприємствах. Однак від самокритичності чиновників обманутим голодним людям легше не стало. їм потрібні чесно зароблені гроші.

Автор: Анатолій НІКОЛАЄВ


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту