В регіоні за даними Головного управління МНС в області зберігається висока пожежна небезпека — 4-5 класу
В Херсонській області населенню заборонено відвідувати ліси і в'їжджати до них транспортними та іншими технічними засобами на період високої пожежної небезпеки (крім транзитних шляхів).
Про це, зокрема, йдеться в Розпорядженні голови Херсонської облдержадміністрації Миколи Костяка № 654 від 26 липня 2010 року, розміщеному на офіційному сайті установи.
Такий крайній захід керівництво ОДА застосувало з метою запобігання реальній загрозі виникнення численних пожеж у лісах і для мінімізації їх наслідків.
Також документом доручено обласному центру з гідрометеорології забезпечити щоденний моніторингта інформування населення, органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування області про періоди підвищеної пожежної небезпеки.
Обласне управління лісового та мисливського господарства також має забезпечити контроль за недопущенням перебування у лісі населення і транспортних засобів.
На початку третього тисячоліття більшість людей не уявляють значення для них лісу, хоча б в загальних рисах.
Та все ж кожен повинен знати, що ліс — явище складне, яке важко піддається керуванню, але відносно легко порушується дією людини або стихійними явищами. З давніх давен найбільш згубних та руйнівних наслідків лісам завдали лісові пожежі. Вони — величезне лихо для багатьох країн світу. Збитки від них значно перевищують збитки від шкідників і хвороб лісу, взятих разом.
Сильні лісові пожежі, що мають характер стихійного лиха, негативно впливають на довкілля, змінюючи хід природних процесів, роботу транспорту тощо.
Складна і багатогранна проблема лісових пожеж має два основних аспекти: соціальний, що передбачає виховання у людей дбайливого ставлення до лісу, та технічного, який пов'язаний з розробкою засобів та способів ліквідації лісових пожеж.
У зонах великих лісових пожеж вогонь нещадно знищує матеріальні цінності та створює загрозу для життя людей.
Дим від лісових пожеж розповсюджується далеко за їх межі, забруднює атмосферу, погіршує видимість, чим ускладнює рух наземного і навіть повітряного транспорту. На місцях згорілого лісу часто виникає ерозія фунту, погіршуються захисні функції лісу, естетична цінність та його рекреаційне значення.
Основними причинами виникнення лісової пожежі є людський фактор. Отже, звертаючись до кожного свідомого громадянина, який любить і поважає природу рідного краю, просимо утримуватись від відвідування лісів у пожежонебезпечний період!!!
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |