Цілком вірогідно, якщо депутати міськради, можливо, через непоінформованість не виправлять своєї помилки.
Нагадаємо, що цій території порядку 1,5 гектара міської землі по вулиці Червоноармійській між вулицями Калганова і Шевченка, 10 років тому рішенням міськради надано статус „Зеленої зони», тобто вона відведена для розміщення тут парку або скверу.
Зараз прийнято рішення про „перепрофілювання» її під індивідуальну забудову.
Деяким чиновникам не дає спокійно спати майже півтора гектарна земельна «ділянка по вулиці Червоноармійській в м.Цюрупинську між вулицями Калгановаі Шевченка (центральна частина міста). За неї вже другий десяток літ йде вперта „підкилимна» боротьба. Нарешті нещодавно, 2 липня ц.р. 69-а сесія міської ради V скликання прийняла рішення „Про надання дозволу на розробку містобудівного обгрунтування на розміщення об'єктів містобудування», у відповідності з яким пішла під ніж і ця ділянка.
Зауважимо: не треба бути великим зодчим Растреллі, щоб побачити абсолютну необґрунтованість такого варварського використання цієї ділянки. За словами голови районної ради Василя Плотнікова, був запропонований непоганий варіант: районний центр зайнятості, який тісниться у пристосованому будинку, попросив частину ділянки під будівництво, а решту (порядку одного гектара) окультурити, обладнати паркову зону. Оскільки центр зайнятості має свою охорону, вона заодно приглядала б і за парком. Але міськрада цю пропозицію відхилила.
Рада схилилась, як вже сказано, до іншого варіанту. Як можна зробити висновок із тексту документа, таке рішення прийнято не випадково. Тому процитуємо дослівно, що ж спонукало депутатів прийняти такий документ: „Розглянувши лист начальника відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Цюрупинської райдержадміністрації від 21.06.2010 р. за №15/01 Ота з метою задовільнення потреб мешканців міста Цюрупинська (далі перелік статей законів, які вказані у листі неназваного в рішенні начальника відділу містобудування — Володимира Дяченка, і обов'язкові для подальшого „просування проекту» у життя), Цюрупинська міська рада вирішила...» -
А вирішила рада таке:
„1. Розробити містобудівне обґрунтування на розміщення наступних об'єктів містобудування:
- розміщення заводу по сортировці та перереробці твердих побутових відходів на земельній ділянці в районі очисних споруд м.Цюрупинська орієнтованою площею 10,00 га;
- розміщення присадибних ділянок в районі вул. Соснової орієнтованою площею 2,50 га;
- розміщення присадибних ділянок в районі вул. Червоноармійської, між вулицями Калганова та Шевченка орієнтованою площею 1,50 га;
- розміщення присадибних ділянок в районі вул. Самарця орієнтованою площею 0,40 га.
2. Визначити замовником містобудівної документації Цюрупинську міську раду.
3. Проектувальником містобудівного обґрунтування на розміщення зазначених об'єктів містобудування визнати ліцензовану проектну організацію ДП «Форест-1».
4. Замовнику містобудівного обгрунтування на розміщення зазначених об'єктів містобудування погодити його з відділами містобудування та архітектури, земельних ресурсів, охорони культурної спадщини, природоохоронним та санітарно-епідеміологічним органами та провести громадські обговорення згідно із вимогами чинного законодавства.
5.Контроль за виконанням цього рішення покласти на комісію соціально-економічного розвитку міста.
Міський голова Л.П. ЗАРІЧНА» *.
Залишимо за дужками пункт про виділення ділянки під завод по сортировці та переробці твердих побутових відходів. По-перше, ця ділянка непридатна для життя, а, по-друге, тут справа така: будуть у міста гроші — буде й завод, а якщо ні, то й ні. Поки що про завод далі балачок справа не посунулась. У 90-х роках вже виділялась ділянка і щось 50 чи 70 тисяч гривень, які, як було через кілька літ зазначено, „безповоротно втрачені (читай: роздерибанені). А от ділянка „в районі вулиці Соснової — це, якщо виділяти забудовникові по 10 сотих гектара, то 25 черговикам могло і поталанити.
Але осібне місце тут займає ділянка по вул. Червоноармійській, у якої, між іншим, вже є статус, а саме: статус „Зеленої зони» (про це детальніше скажемо нижче), який вона одержала у відповідності з рішенням №168 ХХ-Ї сесії Цюрупинської міської ради від 11 серпня 2000 року.
Нагадаємо недалеку історію. По вул.Червоноармійській між вулицями Калганова і Шевченка розміщувались спальні корпуси спецшколи-інтернату. Ділянка належала районному відділу освіти. Коли старі будівлі було знесено, ділянка була зарахована до земель запасу Цюрупинської міської ради. Рішенням №9 від 4 вересня 1998 року міська рада затвердила рішення власного виконкому за №240 від 29 липня 1998 року про внесення її до земель запасу.
Ділянка привернула увагу багатьох бажаючих тут оселитись. І міськвиконком, як депутати потім дізнались на сесії, „пішов назустріч» цим бажаючим — землю без відома депутатів було розподілено під індивідуальну забудову та розміщення закладів торгівлі, хоча це й суперечило здоровому глуздові: закладів торгівлі тут і так достатньо, головне ж — у мікрорайоні «Олімпійський», а це кілька п'ятиповерхівок, а це діти, а це люди поважного віку, яким не завадило б посидіти в тіні дерев, абсолютно відсутня паркова зона.
Про ці неподобства говорили окремі депутати (Сергій Назаренко, Галина Добровольська та інші), писала районна й обласна преса, підключилась районна державна адміністрація в особі тодішнього голови РДА Володимира Шелудька, який доручив вивчити стан справ тодішньому начальнику районного відділу земельних ресурсів Світлані Сітнік і начальнику районного відділу архітектури і містобудування Володимиру Дяченку (займає цю посаду й зараз). Виявилось, що (цитуємо лист С.Сітнік і В.Дяченка на адресу В.Шелудька): „Рішення виконкому Цюрупинської міської ради від 15.09.1999 р. №225 „Про внесення змін до генерального плану м. Цюрупинська» прийняте з порушенням чинного законодавства, так як зміна цільового призначення земельної ділянки відповідно до чинного законодавства можлива лише за умови коригування генерального плану, який має бути погоджений з районними службами. Крім того, рішенням виконкому Цюрупинської міської ради земельна ділянка була розподілена під індивідуальну забудову та розміщення торговельних закладів. Проектна документація відсутня. Порушено закон „Про містобудування».
Далі йдуть рекомендації міській раді відмінити рішення як таке, що суперечить чинному законодавству. Тобто, відмінити за суто формальними ознаками.
Якщо читач повернеться до нинішнього рішення, яке процитовано вище, то помітить, що в ньому формальності вже усунені: документ „обставлено» законами по всьому периметру. Насторожило інше: формулювання рішення 69-ї сесії від 02.07.2010 р., яке починається словами: „Розглянувши лист начальника відділу містобудування...».
Ми зустрілись з В.Дяченком з метою дізнатись, чи одержував він доручення від свого керівництва (голови райдержадміністрації чи його заступника) звертатись до міського голови з подібним листом, на що одержали відповідь: „Ні, не одержував». Далі Володимир Павлович вніс .ясність, що такий лист попросила його підготувати на своє ім'я міський голова Л.Зарічна. У цьому, зауважив В. Дяченко, нічого особливого нема. „До мене можуть звернутись керівники будь-якої місцевої ради, й вони звертаються, оскільки наша служба є державним контролером за містобудівними процесами в районі.
Депутат міської ради кількох скликань Галина Добровольська, яка не вперше категорично виступає проти приватної забудови земельної ділянки по вул. Червоноармійській, навпаки, стверджує, що саме лист начальника відділу містобудування Володимира Дяченка був головним аргументом міського голови, яким Л.Зарічна апелювала до сесії. „Більше того, говорить Галина Анатоліївна, рішення по цьому «земельному питанню» було роздане перед самим голосуванням. Депутати вже проголосували, а потім частина з них почала обурюватись: «Що це за робота з документами!?» Тим більше, переважна частина з них могла й не знати, що їхні колеги, у т.ч. міський голова, десять літ тому винесли вердикт; „ЗЕЛЕНА ЗОНА»! А далі вже справа виконкому — як, за чий рахунок, які підрядники мали б привести цю „Зелену зону» в належний вид.
Ми взяли з протоколу думки депутатів, які обговорювали це питання на сесії 11 серпня 2000 року. Депутат Гараненко М.П.: „Це питання розглядали і вирішили, що це „Зелена зона». Депутат Жуган М.М.: „На сесії приймали рішення про „Зелену зону», пропоную проект рішення підтвердити. Провести службову перевірку, чому порушено наше рішення». Депутат Добровольська Г.А.: „Я живу в багатоповерховому будинку по вул. Червоноармійській, і ніхто ніколи ніякого опитування не проводив. Пропоную провести службову перевірку по цьому питанню». Депутат Карпухін Ю.М.: „Уважаемые депутаты. Люди, которые получили участки, оформили уже какие-то документы».
У рішенні сесії з цього питання сказано таке:
„2.Визнати 1.3 га земельної ділянки по вул. Червоноармійській в м. Цюрупиську „Зеленою зоною».
3. Провести службову перевірку по виділенню земельних ділянок по вул. Червоноармійській. Про результати перевірки доповісти на черговій сесії.
Міський голова М.А.СЛЮСАРЕНКО».
У депутатів того часу ми, на жаль, не змогли одержати відповіді, чи була службова перевірка, чи такої не було — вони про неї згадати не можуть. Можливо, тому, що контроль за виконанням рішення було покладено на першого заступника міського голови Ірину Сосновську — особу, яка у розподілі цих ділянок могла відіграти ключову роль. Але як би там не було, земельна ділянка по вул.Червоноармійській була реперерозподілена, а саме — у „Зелену зону». Щоправда, можна зробити висновок, лише на папері: „А» сказано було, а до „Бе» справа так і не дійшла, тобто законодавчо, за словами окремих депутатів, „Зелена зона» оформлена так і не була. Але чи ж відмінено рішення сесії міської ради, яка такий статус їй надала? І якщо так, то на якій підставі? А якщо ні, то чи нема порушення законодавства?
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |