ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Отримання житлової субсидії за спрощеною процедурою
09.08.2010 / Газета: Чорноморець / № 61 / Тираж: 2265

Зростання цін на енергоносії, підвищення тарифів на комунальні послуги примушує нас, простих споживачів усіх цих комунальних «благ», з точністю до копійки розраховувати свій сімейний бюджет й економно використовувати енергоносії та воду.

Тому, природно, у СВІТЛІ останніх подій, мається на увазі підвищення на 50% цін на газ для населення, люди згадують про програму, спрямовану на соціальний захист і підтримку малозабезпечених, — надання субсидій по відшкодуванню витрат по оплаті житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та іншого палива.

Про особливості їх надання з 1 серпня нинішнього року для наших читачів розповідає начальник відділу грошових виплат і компенсацій Тетяна Григорівна Зубелевич:

- Одразу зазначимо, що субсидія є безповоротною; її отримання не тягне за собою зміни форми власності житла. Основною умовою призначення субсидії є загальний рівень сімейних доходів. Щоб мінімізувати наслідки підвищення тарифів на газ для населення, було зменшено частку сімейного бюджету в малозабезпечених сім'ях, яка витрачається на комунальні платежі. До 1 серпня компенсувались витрати на оплату послуг ЖКГ, якщо вони перевищували 20% сукупного доходу для працездатних громадян і 15% — для непрацездатних.

Нині значно розширилось коло сімей, які зможуть скористатися державною допомогою, субсидіями на оплату житлово-комунальних послуг. Будуть компенсовані витрати, які перевищують 15% для працездатних і 10% — для непрацездатних. Якщо у вас є різниця між розміром платні за житлово-комунальні послуги і обсягом, визначеного Кабінетом Міністрів України відсотка обов'язкового платежу, то ви є претендентом на отримання субсидії від держави.

- Де можна дізнатися, як заощадити при оплаті за газ?

- Спеціалістами управління праці та соціального захисту населення проводиться роз'яснювальна робота телефоном «гарячої лінії» (5-35-03), розповсюджуються інформаційні листівки у місцях масового скупчення людей: банківських установах, поштових відділеннях, у районній поліклініці, міській, сільських та селищній радах... Телефон «гарячої лінії» працює з 7 до 19 години.

- Кабінет Міністрів обіцяв спростити процедуру призначення державної допомоги малозабезпеченим верствам населення. Як це відбуватиметься?

- Процедуру оформлення субсидій намагаються мінімізувати. Вводиться заявний принцип призначення субсидії.

Громадянам для нарахування субсидії необхідно буде подати тільки заяву та декларацію про майновий стан усіх зареєстрованих у житловому приміщенні, у тому числі неповнолітніх дітей.

Цим у великих містах і обмежаться. Але, у зв'язку з тим, що у районі відсутня база даних обліку зареєстрованих у житлових приміщеннях осіб, управління по запиту не може отримати дані про склад сім'ї заявника.

Тому до вказаних заяви та декларації необхідно надати довідку про склад сім'ї, видану на ім'я власника житла. Жителі міста зможуть отримати таку довідку на підставі домової книги у міській раді, а інші жителі району — у сільській або селищній радах.

Окрім цього, звичайно, щоб заповнити декларацію про доходи, доведеться долучити ще декілька довідок — про розмір заробітної плати, стипендії, пенсії, допомоги по безробіттю, розмір земельної ділянки тощо.

Спростилась форма заповнення декларації (із трьох сторінок до одної).

Без зайвих турбот оформити субсидію зможуть пенсіонери (непрацездатні громадяни). Пенсійний фонд надішле їм бланки заяв про надання населенню житлових субсидій та декларацій про доходи та майновий стан, додасть і зразки їх заповнення.

А працездатному населенню необхідно звертатися до відділу грошових виплат і компенсацій УПСЗН особисто або за телефоном «гарячої лінії», щоб отримати необхідну консультацію та попередньо записатись на прийом. Документи для призначення субсидій приймаються щоденно без обідньої перерви.

Варто зазначити, що субсидія призначається уповноваженому власнику (співвласнику) житла, наймачу, члену житлово-будівельного кооперативу, на якого відкритий особовий рахунок за місцем його реєстрації.

- Як розраховується субсидія?

- На підставі довідок про розмір доходів членів сім'ї за шість місяців, що передують місяцю звернення, обчислюється середньомісячний сукупний дохід сім'ї (доходи додаються і діляться на шість місяців). З отриманого результату виділяється обов'язкова частка платежу 10% (для сімей пенсіонерів) або 15% (для працездатних осіб). Потім обчислюється місячний розмір оплати за житлово-комунальні послуги з урахуванням пільг у межах норм споживання. Різниця між місячним розміром оплати за житлово-комунальні послуги та обов'язковою часткою платежу і буде розміром субсидії.

- Що включається до сукупного доходу сімї?

- До сукупного доходу сім'ї входить нарахована заробітна плата; винагорода за роботу за сумісництвом; інші грошові доходи, що мають систематичний характер; стипендії; пенсії; доходи від підприємницької діяльності; доходи, отримані із земельної ділянки площею понад 0,06 гектара; виплати допомоги по безробіттю; суми, які виплачуються робітнику в порядку відшкодування шкоди, заподіяної його здоров'ю під час виконання трудових обов'язків; аліменти; інші доходи, які підлягають оподаткуванню відповідно до чинного законодавства.

Нагадую, що громадяни несуть відповідальність за надання недостовірних відомостей про розмір доходів та майновий стан сім'ї.

- Чули, що субсидія нараховуватиметься не на всю житлову площу помешкання, а лише на його частину. Розкажіть про це.

- Так, і це не новина. Так було і раніше. Субсидія нараховується не на всю житлову площу, а лише на площу за санітарними нормами (21 кв. м на одного зареєстрованого члена сім'ї плюс 10,5 кв. м на сім'ю). Як виняток, за рішенням районної комісії по розгляду скарг та звернень громадян з питань призначення житлових субсидій та державних допомог субсидію за певних умов може бути призначено на загальну площу.

- Якщо після призначення субсидії тарифи піднімуться ще раз, чи потрібно буде звертатись до управління за перерахунком?

- Перерахунок розміру субсидії, яка діє, проводиться автоматично, без звернення громадян. Необхідно тільки додатково надавати відомості, які можуть вплинути на розмір субсидії, — встановлення лічильників, газових колонок, зміна складу сім'ї тощо.

Автор: В.СВАШЕНКО


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту