Одним з проектів державної влади стала розробка нового Податкового Кодексу. Це мав бути один гармонізований нормативно-правовий акт, приведений у відповідність із законами Євросоюзу. З серпня текст проекту нового Кодексу був оприлюднений у газеті «Урядовий кур'єр»,
Податківці Херсонщини заявили про потребу доопрацювання даного кодексу, а саме: вислухати пропозиції та зауваження від самих платників податків.
Основне, на що спирається новий Податковий Кодекс — це протидія тіньовій економіці та розширення бази оподаткування. Серед ключових моментів нового закону є перш за все недопущення проявів податкової дискримінації та стабільність оподаткування. Також у Кодексі наголошено на «гармонійному поєднанні інтересів держави та платників податків».
«Новым Кодексом предусмотрено существенное сокращение налогов: общегосударственных на 11 (на сегодня их 30) и местных на 9 (сейчас -14). — розповідає в.о. заступника голови ДПА у Херсонській області Олена Чала. — Также недопущение изменения ставок налоговых сборов, обязательных платежей и механизма их администрирования позже, чем за шесть месяцев до начала бюджетного года, в котором вступают в действие новые правила и ставки. Еще в новом законе есть введение специальных режимов налогообложения, налоговых каникул для вновь созданных предприятий и усовершенствование порядка возмещения налога на добавленную стоимость. В налоговой администрации Херсонской области создан специальный «саІІ-ценїр» по вопросам приема граждан и обращения предложений к налоговому Кодексу. За короткий период к нам поступило более 20 предложений от налогоплательщиков. Мы приглашаем всех желающих присоединиться к обсуждению и ждем Ваших предложений в «телефонном режиме по номерам 42-76-20, 42-76-15.»
З новим законом податківці обіцяють зниження ставки податку на прибуток та податку на додану вартість. Крім цього, буде зменшено тиск на бізнес-середовище та спрощено деякі адміністративні процедури, пов'язані з підприємницькою діяльністю.
Щодо внесення пропозицій самими громадянами — то це досить конструктивна ідея, Головне, щоб вона запрацювала і обґрунтовані доповнення були внесені до нового Кодексу.
Але, за тієї ситуації, що склалася у вищих ешелонах влади, слова «розглядати», «обговорення», «доопрацювати» звучать досить непереконливо. Бо всі домовленості з простим народом зникають зараз досить швидко, навіть не встигаючи набути більш-менш реальних обрисів.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |