Цими днями в стінах Херсонської обласної ради протягом чотирьох годин депутати розглядали 48 питань порядку денного 48-го сесійного засідання.
Серед розглянутих проектів рішень, окрім суто технічних, більше десяти стосувалися розгляду доповнень чи змін до існуючих обласних програм. Усі вони були проголосовані «за», однак у окремих депутатів, все ж, виникали сумніви щодо доцільності затвердження наданих проектів, мовляв, «з 61-ієї програми, що функціонує зараз на Херсонщині, депутати не бачили цьогоріч ще жодного звіту».
16-тим та 17-тим пунктами у порядку денному розміщалися проекти рішень, що стосувалися Стратегії економічного та соціального розвитку області.
Відповідно до проектів рішень «Про виконання Стратегії економічного та соціального розвитку Херсонської області до 2015 року за 1 півріччя 2010 року» та «Про інформацію обласної державної адміністрації про підсумки соціально-економічного розвитку Херсонської області за 1 квартал 2010 року», за цілою низкою видів економічної діяльності, на сьогодні, спостерігається погіршення економічної динаміки, не «на руку» Херсонщині і низький рівень реалізації в області міжнародних програм.
Надією на відновлення економіки в області є, як зазначено в цих проектах, стабільна робота колись одного з найпотужніших нафтопереробних заводів України, що розміщений у Херсоні. Стратегією визначено у період до 2015 р. провести істотну модернізацію виробництва цього заводу.
Сторінки звіту виконання Стратегії запевняють: демографічні зміни, що відбуваються упродовж останніх років є несприятливими як для розвитку області так і для позитивних тенденцій розвитку регіональної економіки. Наприклад, станом на 1 червня 2010 р. чисельність населення зменшилася на 0,6% проти минулорічного показника, тобто майже на 7 тисяч (!) людей.
Поряд з доказами погіршення є і факти покращення ситуації. Так, протягом першого півріччя спостерігається позитивна тенденція обсягу промислового виробництва, рівень зареєстрованого безробіття, в цілому по області (станом на 1 липня 2010 р.) становив 1% від кількості населення працездатного віку, що на 0,6% менше відповідного минулорічного показника. Для порівняння, в Україні цей показник дорівнює 1,4%.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.008Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |