Курортний сезон у розпалі, і кількість бажаючих відпочити «за чаркою» зростає. Але відпочиваючі та й самі мешканці області забувають про те, що на Херсонщині з настанням літньої пори активізують свою діяльність «фахівці» з вироблення спиртного фальсифікату.
Податківці знову викрили підпільний цех з виготовлення коньяку «під відому торгівельну марку», і знову це виробництво було налагоджене у селі Веселе Бериславського району. «Це село — дійсно епіцентр алкогольного фальсифікату. Тут кожен випадок — це новий вияв кмітливості, щоб обійти закон, — повідомив в.о. начальника відділу .боротьби з незаконним обігом підакцизних та інших товарів оперативного управління УПМ ДПА у Херсонській області, майор податкової міліції Євген Петров — Нещодавно наші співробітники придбали кілька пляшок алкогольних напоїв з ознаками фальсифікації на ринку у цьому населеному пункті. Це дало змогу викрити підпільний цех з виготовлення коньячного фальсифікату».
Народні умільці до основних компонентів (спирту і води) додавали харчовий ароматизатор, що зберігався у каністрі, закупорювали та запечатували пляшки спеціальними пристроями. Так званий «розлив» коньяку здійснювався прямо на подвір'ї. За день «завод» виготовляв близько 100 пляшок. При проведенні оперативно-слідчих дій за іншою адресою виявлено 26 пластикових діжок та пластикова каністра, в якій знаходилось понад 5 т спирту. Але найголовніше те, що раніше ці діжки використовувались для зберігання отрутохімікатів! При проведенні санітарно-медичної експертизи було встановлено, що постійне вживання даної рідини (навіть алкоголем це не можна назвати) призводить до летальних випадків. Отак і виходить «нічого собі — коньячку попив!».
Загалом під час курортного сезону податківцями припинена діяльність 3 підпільних цехів з виготовлення фальсифікату і порушено 6 кримінальних справ. .
«Подолати фальсифікат та підпільне виробництво можра, — наголошує Євген Миколайович — За умови, коли про ці факти на повний голос заявляють не тільки контролюючі органи, а й самі споживачі, коли не купують дешевий товар з-під поли,
що завдає шкоди не лише сімейному бюджету, але й здоров'ю. У цьому грає роль ще й той факт, що звичайні громадяни не лише не співпрацюють з нами, але й стають іноді на заваді оперативно-пошуковим діям. Вони вважають, що краще буде, якщо вони вчасно попереджуватимуть виробників фальсифікату, що населеним пунктом іде рейд податкової міліції».
Тож відпочивайте і не забувайте про те, що не можна купувати підакцизний товар на ринку або з рук. Завжди уважно дивіться на колір, осад у пляшці, акцизну марку, коли купуєте алкогольні напої, Пам'ятайте, що пляшка нормального коньяку не може коштувати 20 гривень, бо для таких народних умільців Ваше здоров'я та життя нічого не варте!
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.010Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |