У Держбюджеті на 2010 рік передбачено здійснення відшкодування ПДВ шляхом оформлення облігацій внутрішньої державної позики. Але за умови, що сума податку задекларована до відшкодування до 01.05.2010, підтверджена перевірками та не відшкодована на дату набуття чинності Закону про держбюджет.
Нагадаю, облігації — це будь-які цінні папери, що знаходяться на банківському рахунку. Таким чином держава обіцяє платникам податків повернути «заборговані» нею гроші за той час, коли ПДВ не відшкодовувалось.
«Порядком, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України визначено номінальну вартість облігації — 1000 гривень, У разі, якщо сума відшкодування не кратна 1 тисячі гривень, платнику податку оформлюється максимально можлива кількість облігацій, а залишок підлягає відшкодуванню з держбюджету, — зазначає начальник відділу контролю за відшкодуванням ПДВ ДПА у Херсонській області Ірина Гапещук — Цією ж постановою визначено строк обігу облігацій — 5 років та ставку доходності облігацій — 5,5% річних. Порядок погашення облігацій здійснюється шляхом проведення кожного півріччя виплат з погашення основної суми боргу в розмірі 10% номінальної вартості облігації».
У червні цього року працівники ДПА Херсонщини проінвентаризували суми ПДВ, що підпадали під облігації. До реєстрів було включено 61 платника з області. На сьогодні податківцями області отримано затверджений Міністерством фінансів реєстр інвентаризації для 11 платників на загальну суму 427 тисяч гривень, 10 з них працюють безпосередньо у Херсоні. Це невеликі підприємства малого та середнього бізнесу.
Для того, щоб Ви змогли отримати відшкодування шляхом оформлення облігацій внутрішньої державної позики, потрібно:
подати до банків, що виконують функції агентів з оформлення відшкодування ПДВ облігаціями, виписку з реєстру та заяву про оформлення відшкодування ПДВ облігаціями (цю виписку надають органи ДПА за місцем реєстрації протягом 5 робочих днів після затвердження реєстрів Міністерством фінансів України);
відкрити банківські рахунки у цінних паперах для зарахування належної їм кількості облігацій, про що повідомити органи ДПА за місцем реєстрації.
Після цих процедур банки формують списки тих, хто отримає облігації та передають їх до органів Держказначейства. У свою чергу казначейство ще раз перевіряє дані, надані банками, а вже потім дає розпорядження на переказ облігацій Нацбанку. Відповідно до інформації Національного банку про стан рахунків у цінних паперах, банки, у строк, що не перевищує трьох робочих днів після одержання такої інформації, зараховують належну кількість облігацій на рахунки у цінних паперах платників податку на підставі їх розпоряджень на одержання облігацій.
Що ж до того, Як бути з облігаціями у ситуації, коли економіка країни буде в поганому стані, а інфляція зростатиме, податківці просто знизують плечима. Звідси постає питання — чи варто оформлювати ці облігації? Адже коли до України докотиться наступна хвиля світової економічної кризи, то такі цінні папери розчиняться у повітрі?
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |