ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
«Від скорочення пологових відділень не виграє ніхто»
12.08.2010 / Газета: Новий день / № 33 / Тираж: 36600

Як уже писав «Новий день», в Україні останніми роками спостерігається тенденція до скорочення пологових будинків. Непопулярна «реформа» торкнулася і центральних районних лікарень нашої області. І медики, і жителі районів від таких інновацій не в захваті...

— Звісно, від скорочення, а точніше утворення на базах деяких з ЦРЛ міжрайонних пологових відділень, у першу чергу постраждають майбутні мами, — переконаний головний лікар Нижньосірогозької ЦРЛ Геннадій Гомон. — Важко навіть уявити, з якими труднощами можуть зіштовхнутися фельдшери та медсестри, які везтимуть вагітних жінок народжувати в інший райцентр за 60— 70 кілометрів. А якщо у дорозі розпочнуться, перейми? Та не дай Бог ще й з ускладненнями! Думається, що кількість народжених дітей просто у каретах «швидких», що сьогодні сприймається як рідкість, невдовзі не лише збільшиться, а й стане звичним явищем. А умови в цих машинах, звісно, значно гірші, ніж навіть у найвідсталіших пологових будинках.

Втім, за словами Геннадія Гомона, якщо процес утворення міжрайонних пологових відділень незворотний, очолювана ним Нижньосірогозька ЦРЛ готова прийняти всіх майбутніх мам з сусідніх — Іванівського та Верхньорогачицького — районів.

— Наше пологове відділення у більшості молодих мам з сусідніх районів уже давно користується авторитетом, — продовжує розповідати Геннадій Іванович. —Адже, крім двох лікарів-акушерів та двох анестезіологів, у ньому працює неонатолог вищої категорії Леонід Верещака. Зрозуміло, що вміти правильно прийняти пологи, завдавши при цьому якомога менше шкоди жінці, — дуже важливо. Але якщо у немовляти трапляються якісь ускладнення зі здоров'ям, компетентно їй допомогти зможе лише спеціально навчений для цього лікар-неонатолог. У сусідніх райлікарнях не лише акушерів менше, ніж у нас, а й взагалі немає спеціалістів з лікування новонароджених.

Підтверджує цю думку і акушер-гінеколог з 38-річним стажем Клавдія Шиганіна, за допомогою якої уже тисячі новонароджених дітей змогли побачити цей світ.

— Хвалити себе і колектив лікарні не люблю, — говорить Клавдія Шиганіна. — Якщо є за що — нехай це роблять мами, котрі у нас народжували. Скажу лише про спеціальне медичне обладнання, без якого, на жаль, інколи навіть досвідченні акушери безсилі. У пологовому відділені Нижньосірогозької ЦРЛ є вся необхідна для пологів апаратура. Зокрема, і сучасний дитячий дихальний апарат, спеціально призначений для штучної вентиляції легенів новонароджених. Якщо вагітних з ускладненнями не встигаємо направити в область, завжди приймаємо пологи самі. Завдяки злагодженим та професійним діям медперсоналу та наявності спецобладнання, ні материнської, ні дитячої смертності останніми роками не було. А от зробити у нас свій перший у житті подих лише у цьому році уже встигла 71 крихітка. Майже кожна третя молода мама — з сусідніх районів. Скажу відверто: з Верхнього Рогачика та Іванівки люди все частіше їдуть народжувати до нас. Для порівняння: у пологових будинках названих районних лікарень за півроку народилося лише по 40 немовлят.

Нині у Нижньосірогозькій райлікарні перебувають три молоді мами з дітьми. І умовами, і компетентністю медперсоналу вони задоволені. А одна з них — Наталя Гарлінська (на фото) з села Анатоліївки Нижньосірогозького району — дізнавшись, що до лікарні завітав кореспондент «НД», буквально вимагала зустрічі.

— Прошу на сторінках улюбленої в районі газети подякувати місцевим акушерам за їхній професіоналізм та нелегку працю, — сказала Наталя журналісту. — Навіть попри певний ризик при народженні, про який мене попереджали, не мала можливості поїхати в обласний центр. Тривалі пологи закінчилися успішно. Нині я та дитина почуваємося добре.

Чи зроблять у Нижніх Сірогозах міжрайонний центр з народження дітей та коли взагалі скінчиться розпочатий процес скорочення пологових відділень в області, чи так звана реорганізація, покаже час. Втім, акушери та гінекологи навіть тих райлікарень, у яких очікується відкриття міжрайонних відділень, сьогодні просто не уявляють, з якими труднощами їм доведеться зіштовхнутися в майбутньому. У першу чергу через значне збільшення обсягу роботи. Якщо сьогодні в кожній з ЦРЛ у середньому приймають близько 100 пологів на рік, то в результаті скорочення кількість народжених дітей в новоутворених міжрайонних центрах збільшиться щонайменше втричі.

Автор: Вадим ЛУБЧАК


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту