ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Реформи — позитив для України
16.08.2010 / Газета: Слава праці / № 32 / Тираж: 1880

Впровадження в життя реформ завжди впиралось у дві проблеми. Перша — небажання влади працювати над реформами, і друга — відмова громадян вірити в реформи. Якщо влада не має права не працювати, то прості люди мають право не вірити владі. Бо тільки конкретними прикладами можна повернути довіру людей до влади.

Розпочаті Президентом України реформи не етапи винятком. Сьогодні, мабуть, більше тих, хто не вірить у розбудову України. Але принципова політика глави держави ^змушує багатьох змінювати власну точку зору.

Давайте об'єктивно дивитись на стан справ у нашій державі. Сьогодні життя не стало гіршим, ніж було рік назад. Сьогодні з'явився шанс для всієї України провести модернізацію і зайняти гідне місце серед європейських держав.

Справді, час показує, що І реформи в Україні можливі. Політична воля та прагматизм Президента Стимулюють владу до праці і чесного виконання чиновниками їх обов'язків. Глава держави поставив чітку ціль, і влада працює над її реалізацією.

Зараз ми вже можемо говорити про певні успіхи. У червні 2010 року, порівняно з відповідним місяцем минулого року приріст промислового виробництва становить 8,9%, а за підсумками першого півріччя — 12%. Показово, що збільшення випуску продукції спостерігалось за всіма основними видами промислової діяльності.

З'явились позитивні тенденції і в сільському господарстві. У січні-червні 2010 року загальне виробництво продукції сільського господарства порівняно з відповідним періодом 2009 року зросло на 3,4%.

Значно зросла зовнішня торгівля товарами. Так, обсяг експорту товарів України за перше півріччя 2010 року досяг 18769 млн. доларів і збільшився порівняно з відповідним періодом 2009 року на 31,4%. Імпорт товарів склав 20869,3 млн. доларів і збільшився на 25,9%.

Пожвавлення є і у оптово-роздрібній торгівлі. Зокрема, оптова торгівля збільшилась на 5% порівняно з показниками минулого року. Оборот роздрібної торгівлі склав 231,4 млрд.грн., що на 2,3% більше обсягу січня-червня 2009 року.

Зросла і заробітна плата українських громадян. У травні 2010 року порівняно з квітнем попереднього року розмір заробітної плати зріс у середньому на 4,4%.

Такі цифри заставляють замислитись і переоцінювати свої погляди на діяльність влади.

І Окрім позитивних зрушень, що спостерігаються у промисловості, сільському господарстві, товарообігу та інших сферах, важливою є робота над відповідним законодавством, що покликане стати основою реформ Президента.

Повагу викликає позиція Глави держави щодо нового Податкового кодексу України. Попри жорстку протидію різних лобістських груп та нечесних можновладців, Президент наполіг на тому, щоб проект Податкового кодексу було винесено на всенародне обговорення. Так, завдяки принциповості Віктора Януковича українські громадяни отримали можливість вносити пропозиції і поправки до кодексу. Результатом стало скасування деяких пунктів, що передбачали посилення тиску на малий і середній бізнес. Серед основних «гальмівних положень Податкового кодексу», безперечно, слід назвати право податківців проводити обшуки і інспекції без попередження підприємців і відповідного на те дозволу. Тепер, завдяки Президенту, таке свавілля залишилось ще однією невтіленою мрією корумпованих можновладців.

Податковий кодекс буде прийнято. Але цього разу це буде дійсно дієвий та ефективний документ, який сприятиме розвиткові малого і середнього бізнесу. Лібералізація законодавства, зменшення податкового тягарю на підприємців — ось основне завдання, що сьогодні стоїть перед владою України.

Реформи розпочались і їх вже не зупинити. Від того, як виконуватиме влада свої обов'язки залежить майбутнє всього українського народу. Тому хотілося б сподіватись на успіх реформ і вірити в те, що Президенту вистачить сил і послідовності для реалізації масштабної програми модернізації України.

Автор: Андрій КОЦЮБА


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.010
Перейти на повну версію сайту