ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Херсонську владу контролюватиме виборець
19.08.2010 / Газета: Новий день / № 34 / Тираж: 36600

Восени з'явиться Херсонська Громадська палата

Вже самі чутки про народження нової громадської структури викликали у городян підвищений інтерес. їх зокрема цікавлять мотиви створення Громадської палати в обласному центрі. Відповідь на це та інші питання дає лідер Громадянської ініціативи «Херсонський форум» Андрій РЕВТОВ.

— Предметна розмова про створення Громадської палати в області піде на першому Соціальному форумі Херсонщини, який ініціює «Херсонський форум» разом з партією «Християнсько-демократичний союз». Такі форуми давно і з успіхом проводяться, скажімо, у тій же Західній Європі. А 17 січня подібне зібрання пройшло в Одесі. У підсумку в Південній Пальмірі створена перша в Україні Громадська палата. Друга, впевнений, з'явиться саме у Херсоні.

— Навіщо, скажіть, потрібна ще одна громадська організація? Хіба у нас. мало ініціатив, форумів, конгресів? Чи, може, всьому пояснення — нові вибори?..

— Справді, ні для кого не секрет, що багато громадських організацій в обласному центрі створювалися саме під вибори. Досі ці організації, скажімо, залучали фахівців до проведення різних експертиз, аби виявити найбільш гострі проблеми міста. А вже результати досліджень вмонтовувалися у різні передвиборні програми. Часто ці програми нічим не відрізнялися одна від одної, іх, безперечно, запропонують виборцям і нині. На чому зупинити вибір, аби у черговий раз не помилитися? Тому саме Соціальний форум покликаний дати публічну оцінку кандидатам у депутати і претендентам на крісло міського голови. Це повинно забезпечити найбільш правильний вибір людей.

— ЛюДям помилятися не вперше. Обіцянка, як кажуть, цяцянка. У чиїх, скажіть, кишенях депутатські мандати? Здебільшого політиків і бізнесменів. Саме тому у сесійній залі народні обранці озвучують не проблеми «маленького херсонця», а свої, приватні...

— Певною мірою я з цим твердженням згоден. І така ситуація не тільки в міській, а й обласній і Верховній радах. Саме це і спонукало нас до створення організації, яка б переймалася вирішенням насамперед соціальних питань, у конкретному випадку — «маленьких херсонців». Тому й виникла ідея створити Херсонську Громадську палату, яка перед прийняттям тих чи інших рішень давала б їм належну оцінку.

— А хіба «Херсонський форум», одним із лідерів якого ви є, не займається, крім іншого, експертизою цих рішень і програм?

— Займався і займається. Але цього замало. Глибоко вивчивши досвід діяльності Громадської палати Росії, ми зрозуміли: така форма дозволить залучити до управління містом широкі верстви населення. І це буде не нинішня кишенькова рада при міському голові, а, якщо хочете, справді народний парламент! Тільки палата спроможна добитися прийняття того ж соціального бюджету. Я особисто

досі не бачив такого бюджету ні в Херсоні, ні в Україні. У таких бюджетах депутати особливо не зацікавлені — у них, як я сказав, свої меркантильні інтереси. Тим часом, у місті є люди, які не мають депутатських мандатів, але мають гарячі серця і світлі голови. От таких ми хочемо бачити у Громадській палаті Херсона, яка, впевнений, буде створена.

— Коли і де пройде Соціальний форум, до якого вже зараз прикута увага громадськості?

— Десятого вересня у кіноконцертному залі «Ювілейний».

— Хто може брати участь в роботі Соціального форуму Херсонщини?

— Двері форуму відкриті для всіх громадських організацій і політичних сил. Врни, до речі, виявили підвищений інтерес. За пару тижнів на участь у форумі надійшло 76 колективних заяв! Загалом же ми очікуємо на участь у цій важливій події представників близько двох сотень делегацій громадських організацій, політичних партій, представників об'єднань співвласників багатоквартирних будинків, медичних працівників, учителів, представників профспілок... Ми запрошуємо на форум представників Європарламенту, Конгресу США, Державної думи Росії, депутатів, аби вони поділилися досвідом вирішення важливих соціальних питань у своїх країнах.

— Ви неодноразово твердили, що у місті існує соціальна несправедливість. Не змінили своєї думки?

— Ні. Це наш біль і наша ганьба! Тому майбутня Громадська палата має робити все для того, аби цю кричущу несправедливість якщо не викорінити, то хоча б звести до мінімуму. Яким чином це відбуватиметься? Експертні групи Громадської палати збиратимуть і опрацьовуватимуть матеріали, що стосуються тієї чи іншої сфери життєдіяльності міста з тим, щоб винести їх на суд городян. У палаті відбуватиметься голосування представників громадськості за те чи інше рішення. Без схвалення нею цих рішень міська рада не матиме права їх приймати.

— Але для цього потрібна нова законодавча база...

— Згоден. Саме на форумі в Одесі за підтримки народних депутатів України від Партії регіонів і КПУ прийнятий меморандум. У ньому говориться, що у листопаді ці дві політичних сили ініціюватимуть прийняття парламентом у першому читанні закону, який стосується створення і діяльності громадських палат в Україні. Для нас цей закон — своєрідна конституція, за якою і будемо діяти.

— Та, крім закону, є ще і мораль, якої, і це гірка правда, якраз і не вистачає нашим чиновникам, найнятим на службу виборцями...

-г Саме відсутність моралі сприяє існуванню у нашому суспільстві таких потворних явищ, як корупція, вседозволеність, нехтування інтересами громади заради власних шкурних інтересів. Звідси розкрадання бюджетних коштів, туристичні поїздки за кордон, будівництво «хатинок» за чужий рахунок. З трибуни — одне, поза трибуною — інше...

— Більшість населення справді дає низьку оцінку діяльності міськради. Чи може аж занадто завищені вимоги і перебільшена роль народних обранців?

— Якщо промоніторити діяльність наших 76 депутатів, то насправді напевне не більше десяти з них за весь час своєї каденції подали 2—3 проекти рішень. Виникає запитання: а чим ви займалися решту 40 сесій? Тупо тиснули на кнопки для голосування? Чому ж вас не контролює громадськість?

— Ми, виборці, сподіваємося, що Херсонська Громадська палата, озброївшись кращим світовим досвідом, покладе нарешті край названим неподобствам!

— А для чого ж тоді ми збираємося у «Ювілейному» на початку вересня? Ми вже зараз розробляємо соціальну програму розвитку Херсона. З приводу її створення і реалізації цього ведемо переговори з представниками уряду, депутатами, іншими зацікавленими,і впливовими особами. Цей документ стане важливим інструментом для подальшого розвитку інфраструктури міста, утвердження соціальної справедливості у Херсоні.

Своїми діями ми маємо утверджувати положення п'ятої статті Конституції України, де записано: вся влада належить народові. Ми хочемо будувати в Херсоні соціально активне суспільство і впевнені: Херсон має всі можливості для того, щоб перетворитися на таке місто в Україні, якими сьогодні є Комсо-мольськ на Полтавщині, Іллічівськ в Одеській області, Прип'ять на Київщині. А для цього давайте зберемося всі разом, подивимося, хто може реально стати головою міськради, хто — її депутатом і підтримаємо таких людей.

— Дякую за цікаву і відверту розмову.

Автор: Іван МАКСИМОВ


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту