23 пожежі, які завдали збитків більше ніж на 153 тисячі гривень, з початку цього року сталося у Бериславському районі. Незважаючи на сильну спеку і суху погоду, їх кількість цього року тут стала меншою ніж раніше. Проте у випадку надзвичайної ситуації рятувальникам доведеться нелегко.
— З 13 наявних у районі одиниць протипожежної техніки 8 знаходяться в неробочому стані. А куди поділася машина з Одрадокам'янської сільради і зовсім невідомо, — констатує начальник Бериславського райвідділу ГУ МНС України в Херсонській області Олександр Кліандров. — У цьому році у нас було 31 загорання сухої трави. Гасіння таких пожеж ускладнюється великими площами займання, наявністю балок, ярів. В деяких селах іноді дуже важко заправити воду, протипожежні гідранти занедбані, зокрема, їхня кількість у Бери-славі взагалі невідома. Тож, враховуючи нинішню пожежонебезпечну ситуацію, необхідно створити резерв паливно-мастильних матеріалів, заборонити аграріям спалювати стерню, обмежити доступ громадян до лісових масивів, викошувати суху траву і дотримуватися правил безпеки.
— Я був здивований тим, що на одному з нашим крупних сільськогосподарських підприємств у технології записано спалення стерні. Що ж це за технологія? Хто її захищав? — запитує в. о. голови Бериславської райдержадміністрації Володимир Стеценко.
За його словами, за такі дії винні особи повинні притягатися до кримінальної відповідальності. «Треба запам'ятати одне — на чиєму полі буде займання вогню — той і нестиме за це відповідальність», — підкреслив він.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.015Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |