На прохання читачів наш кореспондент зустрівся з начальником Управління ПФ України у Скадовському районі В.Л.Орловим. щоб більш детально з'ясувати пенсійні нововведення
- Володимире Леонтійовичу, Закон України «Про внесення змін до законів України «Про Державний бюджет України на 2010 рік» та «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» зустріли у нас неоднозначно. Спочатку, кого він стосується?
- Фізичних осіб підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок), та членів сімей зазначених осіб, які беруть участь у здійснюваній ними підприємницькій діяльності та не перебувають з ними у трудових відносинах. Ці громадяни зобов'язані з липня 2010 року сплачувати страхові внески у розмірі, не менше мінімального страхового внеску за кожну особу та не більше максимального розміру страхових внесків. Це робиться для забезпечення належного рівня соціального страхування громадян — підприємців та використання повною мірою страхового стажу для призначення максимально можливої пенсії. Держава взяла на себе обов'язок забезпечити зарахування страхового стажу підприємцям, що обрали спрощену систему оподаткування (фіксований, або єдиний податок). Відсутність страхового стажу позбавляє громадян права на трудову пенсію. Ось чому Верховна Рада України прийняла Закон України №2461-У1 від 08.07.2010 р. «Про внесення змін до законів України «Про Державний бюджет України на 2010 рік» та «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Не всі розуміють, що роки летять дуже швидко, і обов'язково настане день, коли людина не зможе працювати. Ось тоді і постане питання про пенсію.
- Чи не могли б ви навести приклад розрахунку?
- Наприклад, сума сплаченого підприємцем єдиного податку складає 200 грн на місяць. До органів Пенсійного фонду надходить 42% від сплаченої суми, тобто 84 грн. Суб'єкт підприємницької діяльності зобов'язаний здійснити доплату до вибраної суми страхового внеску на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. Якщо підприємець обирає для обов'язкової оплати мінімальний розмір страхового внеску 294,82 грн у місяць, то потрібно платити 210,82 грн за місяць.
-А який термін сплати?
- Сплата здійснюється щокварталу протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного кварталу. Але я хочу звернутися до скадовських підприємців з проханням робити сплати щомісячно. Думаю, не варто накопичувати суми.
- А якщо підприємець на невизначений час затягує розрахунки, що тоді?
- Хочу сказати, що Закон прийнято, а значить, його потрібно виконувати. Назад уже вороття не буде, всі розуміють, що така зараз ситуація. А в разі невиконання закону настає відповідальність.
- Іншими словами, підприємці самі собі формують пенсійне забезпечення у майбутньому?
- Так, обчислення страхового стажу здійснюється пропорційно сум внесків, отриманих на рахунок відповідного Пенсійного фонду.
Тому фізичним особам — суб'єктам підприємницької діяльності, які сплачуватимуть внески, до страхового стажу буде зараховано повний місяць роботи та в подальшому такі підприємці матимуть право на призначення пенсії з урахуванням періодів, за які сплачено внески.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.008Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |