ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
ОЛЕКСАНДР ГАВРИШ: «ПРАВ І СВОБОД У НАС ВИСТАЧАЄ»
24.08.2010 / Газета: Чорноморець / № 65 / Тираж: 2265

Міський голова дав відповіді на запитання газети «Ч» з нагоди найважливішого державного свята

- Що для вас як українця і як міського голови є День незалежності?

- Не хочеться проголошувати популістські лозунги з нагоди свята. Я займаюсь конкретними справами, які, сподіваюсь, знаходять позитивний відгук у скадовчан. І збираюсь працювати й надалі у цьому ж руслі. Міська рада вже навіть піаром не займається. Ще на початку своєї діяльності ми інформували через газету про те, що заасфальтували певні вулиці, освітили їх. Зараз від цього відійшли, хоч продовжуємо і вулиці освітлювати, і облаштовувати дороги. Жителі Скадовська, які отримали тверде покриття на своїй вулиці, освітлення, телефонують до міської ради й дякують. Ось заради добробуту громадян, їхніх прав і свобод і ламались списи у 1991 році. Для мене День незалежності — це нагадування про можливість жити багато, щасливо, гідно.

Люди ходять по асфальту, вулиці вночі освітлені. Коли налагоджений побут, є можливість працювати, утримувати родину, тоді з'являється час розводити дискусії. А інакше розмови, яка мова у нас рідна, як колись народ морили голодом, вважаю, — від лукавого. У такий спосіб деякі політики прикривають свою неспроможність розбудувати країну, вивести її на достойний економічний рівень. Це спосіб відволікти людей від того, що у багатьох сьогодні на шматок хліба нема, живемо по коліно у грязі. Облінились до такої міри, що з двору не виходимо, щоб вирвати травичку, побілити бордюрчик. І не тому, що приїдуть відпочивальники, а тому, що хочеться, щоб біля двору було красиво. Пригадайте, як у 70-х роках минулого століття люди вистоювали у чергах з ночі, щоб купити книгу. Так, дехто використовував книги як декор під шпалери, але ж багато людей дійсно цікавились літературою. І куди це поділось у думах про шматок хліба? Свято незалежності нагадує нам про те, що ми у референдумах вибороли право бути господарями у своїй Батьківщині, у своєму місті. І не треба чекати, що приїде комунальна служба і виполе бур'ян під хатою. А самому побілити бордюр, насіяти якщо не квітів, то звичайної газонної трави перед будинком. Хто б там що не кричав, у країні стабілізувалась політична ситуація. Потрібно працювати. І все буде.

- Яких прав і свобод вам би хотілося для міста Скадовська?

- Хотілося б, щоб більше коштів лишалось у міському бюджеті. Але ж знову, давайте подивимось на ситуацію, яка зараз є у місті, з позиції державної людини, а не обивателя. Міський бюджет може бути набагато повнішим, якщо місцеві жителі будуть більш дисциплінованими і відповідальними. Адже у місті, нехай не цілий рік, тільки у літній час, є можливість заробити. При цьому експлуатується водогін, очисні споруди, територія міста, море. Хто у нас прибирає? Комунальні служби, у яких працюють скадовчани. У них, у свою чергу, є родини, які потрібно годувати. Так чому скадовчани платять за воду без лічильника тільки за себе та членів сім'ї, не враховуючи відпочивальників. І що вислуховують на свою адресу працівники МКП, якщо виявлять «зайвих» споживачів комунальних послуг. Який бюджет витримає таке навантаження? Для відпочивальників курортний збір — копійки. У розважальних закладах лишають (і це добре!) у десятки разів більше. Із таких «копійок» і складається бюджет міста й держави.

Чому підняли податки для підприємців, які працюють за спрощеною системою оподаткування? Бо державі потрібно виплачувати пенсії пенсіонерам, виводити із бідності соціальну інфраструктуру. Усі хочуть жити за рахунок держави, і ніхто не задумується над тим, звідки взяти кошти у бюджет. Потрібно виводити із «тіні» підприємства. Потрібно дбати про працівників, яких у повному розумінні експлуатують роботодавці. Ні для кого не секрет, що на набережній люди працюють напівлегально. У кращому випадку їхні роботодавці показують мінімальну заробітну плату. Думають: сплатив єдиний податок 100- 200 гривень — і все, розрахувався із державою. Прибутки потрібно виводити із «тіні». Якщо ні, тоді доведеться платити ще довго «чорним налом» у лікарнях за медичне обслуговування, за освіту. Крім того, треба думати про людей, які допомагають таким підприємцям мати на хліб з маслом, а самі після закінчення сезону лишаються за бортом. Ні стаж, ні соціального захисту.»

Підняли галас навколо ціни за газ. Ви сьогодні спитайте у будь-якого жителя району, де газу нема, скільки вони платять за обігрів свого житла? І справ усього: відкрутити вентиль. Так, доведеться економити. Але ж якщо родина бідна, є субсидії. Будь ласка, звертайтесь в управління соцзахисту, оформляйте й отримуйте допомогу від держави. А якщо бізнес у «тіні», немає ніякого легального прибутку, виникає запитання: за що людина живе? Крім того, жодна служба не дасть довідки про доходи. Ось чому людина, яка не працевлаштована (насправді працює нелегально) або офіційно не має статусу безробітного, не зможе отримати субсидію на комунальні послуги.

Так що, думаю, прав і свобод у нас вистачає, треба уміти ними користуватися. Не думати, що своя сорочка ближча до тіла, а все інше мене не стосується. Стосується, ще й як.

- Що б ви побажали нашим читачам у день святкування Незалежності України?

- Побажаю бути господарями на своїй землі, у своєму місті. Мислити глобально, масштабно. Думати не тільки про хвилинну вигоду, а уміти дивитись на перспективу. Дбати про свою старість. І, звичайно, щастя, здоров'я і добробуту.

З наступаючим усіх святом!

Автор: Вікторія СЕНЬКО


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.009
Перейти на повну версію сайту