З понеділка, 16 серпня, розпочався сесійний тиждень районної ради. У цей день відбулося засідання постійної депутатської комісії з питань агропромислового комплексу, земельних ресурсів та соціального розвитку села. її голова, депутат райради В.А. Мінєєв, констатував той факт, що приймати певні висновки та рекомендації комісія не в змозі, оскільки частина депутатів не з'явилися, і засідання не набрало необхідної кількості кворумних голосів. Засмутило присутніх ще й те, що доповідачів від райдержадміністрації теж на засіданні не було, хоча питання порядку денного — «Про аналіз прийнятих рішень районною державною адміністрацією із земельних питань» — мало неабияку нагальність розгляду, викликану дорученням голови облдержадміністрації головам райдержадміністрацій та районних рад організувати роботу щодо перегляду власних розпоряджень із земельних питань за останні п'ять років з метою приведення їх у відповідність до вимог чинного законодавства.
Наступного дня відбулося засідання постійної комісії мандатної з питань регламенту, депутатської діяльності, етики, законності і правопорядку, де розглядалося питання про кількісний склад депутатів наступного скликання районної ради. Голова комісії М.Т. Сум-ленний ознайомив присутніх із законодавчими документами стосовно цього питання і депутати ухвалили рішення подати на сесію представницького органу районної влади пропозицію про те, що у новій каденції працюватимуть 44 депутати: половина з них обиратиметься за партійними списками, друга половина — за мажоритарною системою.
17 серпня відбулося також засідання постійної депутатської комісії з питань планування бюджету та фінансів. Вів його голова комісії — депутат районної ради Д.В. Коломієць. Порядок денний торкався питань щодо внесення змін до рішень районної ради про районний бюджет за рахунок вільних залишків минулорічного рай -бюджету, а також про внесення змін до районного бюджету на поточний рік в частині зменшення доходів і видатків на суму понад 800 тисяч гривень. Справа в тім, що якраз на цю суму зменшується дотація вирівнювання для Голопристанщини з державного бюджету. Як наслідок — «затягуватимуть паски» і місцеві бюджети. І це тоді, коли й без того в них цьогоріч існує дефіцит: на фінансування об'єктів соціальної сфери населених пунктів бракує коштів. А це -тривалі відпустки за власний рахунок, припинення функціонування дитячих садків та інших закладів на селі. Тому з цих двох питань присутні не дійшли згоди: висновки й рекомендації стосовно видатків з вільних залишків районного бюджету, переважну більшість яких планувалося виділити на роботи з підготовки до опалювального періоду Рибальчеської ЗОШ, прийнято не було, а питання про зменшення доходів і видатків районного бюджету внаслідок зменшення дотації вирівнювання від держави члени комісії вирішили залишити на розгляд сесії. Разом з тим, від присутніх на засіданні міського і сільських голів лунали тривожні думки з приводу ситуації, що склалася, а також пропозиції пропорційно компенсувати зменшення дотацій вирівнювання за рахунок вільних залишків. Так чи інакше, проблема вирішуватиметься сьогодні; на позачерговій сесії районної ради, про перебіг якої «ГВ» повідомить своїх читачів у наступному номері.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.008Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |