Для Олександра Шакули, очолювана ним Цюрупинська філія ДП «Херсонський облавтодор», що обслуговує шляховий відрізок державної дороги до Криму Херсон-Джанкой- Феодосія -Керч, як і будь-яка життєва дорога на службовому чи державному поприщах, на виду, прозора, без прихованих поворотів. Чи не найбільше можливостей для утаємничених поворотів було у колишніх владоможців за часів суцільної прихватизації. Немало було охочих прибрати до рук ласі шматки і нашої державної власності. Воно б, може, так і сталося, згоджується депутат районної ради Олександр Шакула, якби на перехресті бізнесових інтересів обранці від громади лобіювали чиюсь вигоду, розділилися за партійними амбіціями, а не інтересами виборців.
Правильно сказав голова районної ради Василь Плотніков, розмірковує Олександр Шакула, депутати районної ради хоча і обрані за партійними списками, всі вони з однієї партії — партії громади. Постійна депутатська комісія з питань управління спільною власністю територіальних громад району, яку очолює О.Шакула, які решта, сформована за принципом різнопартійності. Тому і одно-партійців-регіоналів Бориса Прищепу (заступника голови комісії), Ганну Назаренко; від «Батьківщини» — Миколу Гришка, Ігоря Новосельцева; від «Нашої України» — Ірину Месарчек голова комісії вважає колегами, котрі за всіх різностей точок зору, життєвого досвіду намагаються сповідувати інтереси громади. Одне із засідань комісії, пригадує голова, тривало понад три години. Бувало, збиралися й удруге. Працюють в комісіях депутати цього скликання так, щоб всі суперечки навколо найпроблемніших питань завершувалися на підготовчому стані. На сесії депутати, впевнившись, що питання порядку денного підготовлено з пропозиціями професійно-аргументовано, голосували, як правило, в інтересах громади з певними доповненнями і зауваженнями.
Такій виваженій підготовці сесійних питань члени комісії, впевнений Віктор Шакула, завдячують і компетентності досвідченої в управлінні об'єктами спільної комунальної власності Ользі Марченко, заступнику голови районної ради. Раніше Ольга Іванівна працювала у районній раді радником з цього питання, отож, обходила усі опікувальні об'єкти, як мовиться, вздовж і впоперек ногами і розумом. По кожному може дати пораду. Завдяки ось такій співпраці в комісії, за підтримки усього депутатського корпусу, приміром, будинок побуту «Біла акація», як один з головних у спільній комунальній власності, не просто збережено після минулого розвалу побутової служби, його відроджено, в нього вдихнули друге життя.
Суттєві зміни в управлінні об'єктами комунальної власності розпочалися у 2007 році, коли, згідно зі змінами у законодавстві, всі ці об'єкти могли надаватися в оренду виключно на конкурсних засадах, отож, з найбільшою вигодою для громади і бюджету району. Раніше укладені орендні договори не на конкурсних засадах було переглянуто із суттєвим збільшенням ставки орендної плати за новою методикою, розробленою з урахуванням постанови Кабміну України. Укладання таких договорів спершу справа конкурсної комісії району, а їх пролонгація на сесії районної ради -за рекомендаціями названої депутатської комісії.
- Ми, — зазначає Олександр Шакула, — враховуємо, наскільки ефективно використовується орендована власність, і що від цього матиме громада. Ніяких закулісних впливів на нас бути не може — все прозоро і на виду, тільки по закону.
Як повідомила Ольга Марченко, протягом минулого року, передусім від оренди «Білої акації», до районного бюджету надійшло 97763 гривні. Ожила не тільки побутова служба, як така. Ожили захаращені раніше незатребувані підвальні приміщення. Судити про це можна хоча б по торговельному салону меблів «12 стільців», облаштованого під першим поверхом будівлі. А додаткові робочі місця, а комфорт для працівників і клієнтів?
У декого з громадян, говорить Олександр Шакула, закрадалося побоювання: а чи не перейде після таких поліпшень той чи інший об'єкт у «Білій акації» до власності сьогоднішніх орендарів? Все робимо так, запевняє депутат, щоб оредований об'єкт комунальної власності не тільки зберігався, а й приводився у належний стан орендарем, давав надходження до районного бюджету і певні послуги для громадян. Які саме і як — переконується кожен.
Такі поліпшення орендованого об'єкту називаються невід'ємними, пояснює Ольга Марченко. По закінченню строку оренди ніхто не може додане до орендованого приміщення відняти, забрати чи зажадати відшкодування вкладених коштів. Будь-які невід'ємні поліпшення орендар може робити тільки за згодою орендодавця зі складанням і затвердженням кошторису .Орендодавець за допомогою балансоутримувача, постійної депутатської комісії слідкує, щоб витрачені на такі роботи кошти ні в якому разі не були більшими за суму, яку орендар має сплатити як орендну плату до кінця строку оренди.
Ось так, резюмують Ольга Марченко і Олександр Шакула, наша комунальна власність розвивається, фактично, за наші кошти, залишається нашою без будь-яких зачіпок для судових позовів. По закінченню строку оренди орендна ставка для пролонгації договору чи укладення нового зростає з урахуваням нової балансової вартості об'єкту.
Одні об'єкти спільної комунальної власності району, такі як «Біла акація», для господарського відання передані до оперативного управління КП «Олешшя», інші (центральна районна лікарня,
стоматологічна поліклініка, аптеки) підпорядковані районній раді через керівника, який працює на контрактних засадах. По закінченню строку контракту постійна депутатська комісія вивчає можливість подальшого використання керівника на посаді і виходить з рекомендаціями на сесію районної ради.
Робоче місце у начальника Цюрупинської дорожньо-експлуатаційної дільниці (філії) ДП «Херсонський облавтодор» Олександра Шакули — не лише службовий кабінет та службовий офіс. Це вся автодорога від Херсона до Криму. Паралельно з якою в турботах і вболіванні йде для Олександра Вікторовича депутатська дорога — така ж велика і відповідальна. На обох він розпочинає новий день з учорашнього, з підготовлених до прийняття рішень. І на комісії, і на сесії, підсумовує голова районної ради Василь Плотніков, наш депутат завжди працює в інтересах громади відверто, відповідально, наче на звіті перед виборцями.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.009Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |