19 серпня відбувся рейд працівників УМВС стихійними ринками обласного центру, головною метою якого був контроль заборони продажу м'ясної, рибної та молочної продукції просто неба.
Ринок, що діє біля залізничного вокзалу на більшості території є стихійним. Але, за словами міліціонерів, на цій території можна продавати фрукти та овочі. Що ж до м'яса, риби та молока, то такі товари згідно з законодавством можна реалізовувати лише у спеціально відведених для цього місцях: критих павільйонах, де є холодильне устаткування і створено всі умови для правильного зберігання даних продуктів.
- На таких рынках нету лабораторий и все это продается без ветеринарных документов. Продукция не проверяется никакими исследованиями, а это чревато серьезными последствиями для покупателей, ведь животные могут быть переносчиками разных инфекций и заболеваний, — зазначає виконуючий обов'язки начальника відділу ветеринарної міліції з проведення карантинно-ветеринарних заходів УМВС України в Херсонській області старший лейтенант міліції Костянтин Пащенко.
- С фактами такой торговли очень тяжело бороться, ведь коммунальные рынки города дали «добро» на продажу этих продуктов. Мы можем изымать продукцию, если по ней видно, что она испорчена. Штрафы здесь достаточно небольшие от 51 до 151 гривни, таким образом, продав один кусок мяса, можно заплатить штраф».
Для більшості продавців на стихійних ринках така форма торгівлі — спосіб виживання в теперішніх економічних умовах. Бо майже всі вони пенсійного чи передпенсійного віку і проживають у селищах, що знаходяться недалеко від міста. Коли міліціонери разом з журналістами йшли ринковим рядами звідусіль чулися вигуки, на кшталт: «Дайте людям нормальну пенсію, ми не будемо тут стояти!», «Смотрите, идут! Выборы на носу, вот они и делают вид, что работают!». Один чоловік взагалі підійшов і запитав у дільничного інспектора: «А вы для кого снимаете, для Сальдо, или для Костяка?». Довести пересічним громадянам, що міліція просто виконує свою роботу дуже важко.
З іншого боку провокують до такої торгівлі і самі споживачі, купуючи м'ясо, рибу чи молоко просто неба. Тут же, на місці, я звернулась із запитанням до покупців, чи не бояться вони купувати в таких умовах продукцію. На мій подив, майже всі відповіли «ні», а одна бабуся, що купувала сметану для онучки сказала: «Ні, не боюсь, тут дешевше, ніж у павільйоні, а це для мене головне, та й онучці ця сметана подобається».
Така торгівля, за словами працівників МВС, є не лише протизаконною, вона ще й небезпечна для життя та здоров'я споживачів, які купують ці продукти, адже будь-яких санітарно-гігієнічних норм продавці не дотримуються,
і різноманітні інфекції та бактерії розмножуються у такий спекотний літній період з космічною швидкістю. А як висновок покупець, що поїв м'яса, риби, чи випив молока зі стихійного ринку -потенційний пацієнт інфекційного відділення.
«Нужно внимательно смотреть на внешний вид продукта, который Вы покупаете, будь то мясо, рыба либо молочная продукция. Любой человек может прийти на стихийный рынок, а гам ему скажут: «Берите рыбу, она свежая», а она свежая там лежит уже дней 5. В первую очередь посмотрите на жабры рыбы — если они не розовые — можете сразу же разворачиваться и уходить. Ведь не зря говорят, что рыба гниет с головы, по ней наверняка мухи зеленые ползают, — переконує начальник санепідемстанції УМВС України в Херсонській області Георгій Трудовий. — Проверить на самом деле свежесть очень просто: нужно взять булавку, нагреть ее на зажигалке и проткнуть мясо, если оно не свежее, то будет очень характерный запах. Если же Вы покупаете много мяса, то нужно его нарезать мелко и подогреть в емкости, если продукт испорчен, то бульон будет непрозрачным и запах тоже не из приятных. На таких рынках молоком чаще всего торгуют бабушки из села, как они делают продукты и что они добавляют не знает никто. А бактерицидная фаза молока (когда в него ничего не попадает) -3 часа, потом оно становится опасным, если не хранится в холодильнике. На самом деле молоко и кефир могут храниться 28 часов, а сметана 72 часа, а не так, как пишут на заводских упаковках. То же самое происходит в курортный сезон на пляжах с креветками: их привозят неизвестно откуда, а если в первый день не реализовали, то кладут в холодильник, на следующие сутки проваривают в кипятке — и вот она «свежая».
Аби вберегтися від різноманітних захворювань та інфекцій не купуйте продукти харчування на стихійних ринках або з рук у приватних осіб. При купівлі продуктів обов'язково звертайте увагу на терміни та умови їхнього зберігання. А от у випадку виявлення ознак отруєння негайно звертайтеся до лікаря!
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.009Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |