Підписано Протокол про наміри щодо розробки і впровадження Стратегічного плану підвищення конкурентоспроможності та економічного розвитку Миколаївської — Херсонського регіону між проектом Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Локальні інвестиції та національна конкурентоспроможність» (ЛІНК) і керівниками територіальних громад Миколаївсько — Херсонського регіону.
Підписання документа саме в Херсоні є досить знаковим, адже наше місто долучилсь до проекту одним з перших в Україні.
Документ підписали міський голова Володимир Сальдо, керівник проекту ЛІНК Ховард Окман, перший заступник Миколаївського міського голови Юрій Гранатуров, голови Білозерської районної ради Володимир Карась та Білозерської районної державної адміністрації Валерій Піддубний, Жовтневої районної ради Миколаївської області Вячеслав Печериця та Жовтневої районної державної адміністрації Сергій Юргель.
Перед підписанням учасники заходу ознайомились з проектом USAID ЛІНК і процесом стратегічного планування.
Проект USAID ЛІНК має на меті надати прогресивним територіальним громадам консультативну допомогу, спрямовану на значне зростання інвестицій та нових робочих місць. Проект діє у тісній співпраці з органами влади, місцевими підприємствами та потенційними інвесторами. Масштаб змін в економічному розвитку громад у результаті роботи проекту очікується таким, що матиме позитивний вплив на конкурентоспроможність України в цілому. В рамках проекту проводитиметься робота і на загальнонаціональному рівні над законодавчими та нормативно-правовими актами, які стосуються конкурентоспроможності, торгівлі та інвестицій.
Протокол засвідчив бажання учасників «у дусі співпраці і взаємної зацікавленості сприяти створенню спільного Стратегічного плану підвищення конкурентоспроможності та економічного розвитку Миколаївсько — Херсонського регіону».
Миколаївсько — Херсонський регіон охоплює загальну географічну територію Херсонської і Миколаївської міських рад, Білозерського Херсонської області та Жовтневого Миколаївської області районів. Як ідеться у документі, «сторони дійшли згоди, що Стратегічний план має бути спрямований на прогресивний і сталий розвиток території, де низка населених пунктів та адміністративних одиниць мають спільні економічні інтереси, реалізація яких має здійснюватися шляхом впровадження конкурентоспроможних економічних проектів на основі залучення вітчизняних та іноземних інвестицій».
Протокол також окреслює обов'язки сторін у процесі розробки та реалізації Стратегії.
Коментуючи підписання документа, міський голова зазначив: «Ми розуміємо необхідність співпраці Херсона і Миколаєва, оскільки маємо приблизно однакову економічну ситуацію. Головне, в чому ми можемо об'єднати наші зусилля на шляху підвищення конкурентоспроможності, — традиційні для наших міст галузі суднобудування, судноремонту, переробки сільськогосподарської продукції, виготовлення продуктів харчування. Окремий напрямок — підготовка наукових кадрів. Крім того, слід враховувати велику транзитну спроможність наших міст, наявність залізничних вузлів і портів. Все це дозволяє здійснювати перевалку та транзит великих вантажів за межі країни. Науково обґрунтуване поєднання можливостей буде корисним для громад обох міст. Ми отримаємо можливість уніфікації розвитку підприємств. Розроблятиме Стратегію новоутворений комітет, до складу якого увійдуть керівники великих підприємств, науковці, представники органів місцевого самоврядування, громадськості».
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |