ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Місцеве самоврядування ще радянського штибу?
26.08.2010 / Газета: Новий день / № 35 / Тираж: 36600

Не бути Україні справді європейською державою, доки місцеве самоврядування як ще за радянських часів «заноситиме хвіст» виконавчій вертикалі державної влади. Йдеться про повну залежність і відсутність реальних прав виконувати волю громади внаслідок обмеженості повноважень і відсутності достатніх фінансових важелів впливу на ситуацію через централізацію бюджетних коштів. У цьому переконаний голова партії «Народна влада», відомий політик, колишній народний депутат та екс-міністр транспорту та зв'язку Йосип Вінський. Цими днями в прес-клубі «Новий день» він ділився поглядами на сучасну політичну ситуацію в країні та баченням перспектив надання більшої ваги органам місцевого самоврядування, Слушні думки з цього приводу визрівають не лише на порозі прийдешніх місцевих виборів, а зважаючи на позитивний досвід європейських держав, де за основу визначення рівня благополуччя держави береться самодостатність громад та високий рівень життя населення.

Йосип Вінський назвав безпрецедентним порушенням прав українців скасування парламентом місцевих виборів, які мали б відбутися ЗО травня. Як заявив політик, він завжди був категоричним противником повернення до мажоритарної системи, адже коли місцеві вибори проводилися за мажоритарним принципом, в деяких обласних радах глави райдержадміністрацій і чиновники облдержадміністрацій становили до 80% від складу депутатського корпусу. Вінський переконаний, що оптимальною була б пропорційна система на основі відкритих партійних списків, щоб виборці голосували за конкретну людину в рамках списку і щоб самі визначали, кому бути першим, а кому — останнім.

Йосип Вінський також-виступає за адміністративно-територіальну реформу, в рамках якої слід ліквідувати сільські ради, а також райдержадміністрації. Він переконаний, що базовим рівнем місцевого самоврядування мають бути місто і район — територія з населенням не менше 35 тисяч. Об'єднання в одну адміністративну одиницю кількох сіл і створення органу, який матиме достатні матеріальні і фінансові можливості, у підсумку піде на користь людям. В районі ж має бути рада, яку очолює її голова (він же керівник виконкому). Йосип Вінський ратує за повернення до системи, яка діяла на початку 1990-х, коли голови рад обиралися напряму населенням відповідного району. Політик виступає за внесення змін до Конституції, які розширюватимуть повноваження органів місцевого самоврядування: «І вигадувати нічого не треба, просто слід взяти Європейську хартію місцевого самоврядування, де все розписано від «а» до «я». В Європі немає визнання жодної країни демократичною, якщо в ній відсутнє повноцінне місцеве самоврядування, яке має власні кошти, які використовує на свій розсуд в інтересах людей, котрі його обирають. Громаді треба повернути можливість контролювати владу, яка має бути прагматично налаштована виконувати волю виборців, які її найняли на роботу». Вінський переконаний, що вже за 3—5 років політична мапа України буде кардинально перекроєна, з неї безслідно зникнуть ті партії, котрі нині мають кардинальний вплив, як зникли свого часу НДП, СДПУ(о) та інші. Його політична сила на Херсонщині висуватиме своїх кандидатів на місцевих виборах до обласної ради, Суворовської та Дніпровської райрад Херсона.

Автор: Олена НЕЧИПУРЕНКО


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту