ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Розмова відверта, а ініціативи обмаль
30.08.2010 / Газета: Слава праці / № 34 / Тираж: 1880

Систематичні засідання координаційної ради політичних партій та громадських організацій, які пропонує новопризначенаі новообрана районна влада, дають змогу дізнатися керівникам політичних сил, чим насправді влада займається, куди, образно кажучи, рухається район, які виникають перешкоди та проблеми.

Під час розмови у формі «круглого столу» як у липні, так і у серпні, голова райдержадміністрації Шептура М .А., аналізуючи виконання плану соціально-економічного і культурного розвитку, на цей раз повідомив про роботу у районі комплексної комісії, до якої входили представники головного управління економіки, податкової адміністрації, фінансового управління, праці та соціального захисту населення, Міністерства внутрішніх справ, Держкомзему, житлово-комунального господарства,

санітарної служби, культури і туризму, охорони навколишнього природного середовища і яку очолював заступник голови обласної державної адміністрації. Завданням комісії був пошук резервів наповнення бюджетів різних рівнів, а відтак і можливості району власними силами та коштами розв'язувати назрілі проблеми.

Підготовлена довідка -це, по суті, база, на якій повинна починати серйозну роботу нова влада. І хоча за сім місяців поточного року надходження до бюджету склащи 113,3% від планового показника, все ж позитивно спрацювали не всі сільські та селищні ради. Допустили зменшення платіжних надходжень Червоночабанська, Мирненська та Ново київська ради. На це є об'єктивні причини, та є і суб'єктивні, адже на допомогу держави при таких «бюджетних дірах» сподіватися годі.

Водночас у районі вважають невигідним продаж земель несільськогосподарського призначення, вигідніші доходи від оренди, якщо, звичайно, розмір плати за неї не менше, аніж 3%. Але маємо і значні площі, які не обробляються. Приміром, ті, що належать на умовах довгострокової оренди TOB «Вішва -Ананда». Щоправда, керівництво товариства запевнило владу, що виправить становище.

Йшла мова про зрошення, про самовільно пробурені артезіанські свердловини. Про порушення, які є у курортній зоні, зокрема на території Хорлівської сільради. Про роботу Хорлівського портогіункту, несанкціоновану торгівлю на трасі, про призначення субсидій... В усі ці проблеми влада втручається і намагається вирішити.

Однак, серед присутніх були такі, які недвозначно натякали на процвітання корупції, хоча й не називали конкретних фактів, на відсутність відчутних капітальних вкладень та зрушень у розчищенні річки, будівництві каналізації у с.Хорли тощо.

Усі вимагають від влади миттєвих рішень і результатів, не пропонуючи при цьому нічого і не беручи до уваги тих обставин, які склалися і у районі, і в державі. Але це право кожного, а є ще й обов'язок у реалізації тих програм, які декларують політичні сили зазвичай перед черговими виборами. Самі ж нерідко споглядають, як владні структури забезпечать людям гідне життя.

Автор: Г.ІВАНОВА


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.010
Перейти на повну версію сайту