Не зважаючи на надзвичайно спекотне літо, господарства Каховщини повним ходом збирають врожай. І зазвичай, не самотужки, а використовуючи найману працю. Ось тут і з'являються запитання. Зокрема, які сільськогосподарські роботи можна вважати сезонними та які при цьому виникають обов'язки з оподаткування.
Трудові договори, які укладено з працівниками на підставі вищенаведених пунктів 2 і З частини першої статті 23 КЗпП, належать до строкових трудових договорів. Вони укладаються у випадках, коли трудові відносини не можуть бути встановлені на невизначений строк з урахуванням характеру наступної роботи, або умов її виконання, або інтересів працівника, та в інших випадках, передбачених законодавчими актами.
Сезонними ж вважаються роботи, які, в результаті природних і кліматичних умов, виконуються не цілий рік, а протягом певного періоду (сезону), який не перевищує шести місяців (п. З Положення про порядок організації сезонних робіт, яке затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 27 квітня 1998 року № 578). При цьому список сезонних робіт і сезонних галузей, затверджений постановок Кабінету Міністрів України від 28 березня 1997 року № 278 (далі — Постанова № 278).
Пунктом 7 Положення про порядок організації сезонних робіт передбачено, що оплата праці осіб, зайнятих на сезонних роботах, здійснюється на основі трудових договорів за фактично виконану роботу згідно з нормами, розцінками, тарифними ставками, які діють на підприємстві, і не може бути нижчою розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законодавством України, за умови виконання норм праці.
Роботодавці нерідко застосовують цивільно-правові договори, наприклад договори підряду, які регулюються Цивільним кодексом України. В такому випадку, на відміну від трудового договора, підприємство, як податковий агент, при нарахуванні доходу фізособам, які працюють з ними за договорами цивільно-правового характеру, має утримати та перерахувати ПДФО з такого нарахованого доходу при його виплаті за ставкою 15 % (без виключення з нарахованої суми доходу перед оподаткуванням відрахувань до соціальних фондів та податкової соціальної пільги).
Та які б види договорів не використовували роботодавці, слід пам'ятати про належний рівень виконання своїх фінансових зобов'язань перед місцевими бюджетами, адже ці 15 % — одне з основних джерел їх наповнення.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.013Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |