Церемонія відкриття чергових курсів з перепідготовки звільнених військовослужбовців Збройних Сил України та членів їхніх сімей пройшла у приміщенні мерії Херсона.
Заняття для 28 військовослужбовців та 2 осіб з числа членів їхніх сімей розпочнуться 1 вересня на базі Херсонського інституту Міжрегіональної академії управління персоналом. Тривалість навчання — три місяці. Після закінчення курсів та здачі іспиту слухачі здобудуть спеціальність «Менеджер фінансово-економічної безпеки».
Навчання здійснюється в рамках реалізації спільного проекту Міністерства оборони України та Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) «Допомога в соціальній адаптації звільненим військовослужбовцям Збройних Сил України» та повністю фінансується Координатором проектів ОБСЄ в Україні.
Зазначена група слухачів стане вже сьомою з літа 2007 року — часу початку реалізації на Херсонщині цього проекту. Завдяки йому цивільні спеціальності «менеджмент підприємницької діяльності», «менеджер фінансово-економічної безпеки» та «адміністративний і муніципальний менеджмент в органах місцевої влади» здобули вже 180 військовослужбовців та 3 членів їхніх сімей, які мешкали на території Херсона та області.
Головна роль в реалізації проектів соціальної адаптації військовослужбовців, звільнених з лав Збройних Сил України, лежить зараз на плечах міжнародних партнерів України — НАТО, ОБСЄ та Норвегії. Про це заявив на церемонії відкриття курсів Павло Кабаков, завідувач сектору координації міжнародних програм та проектів Державного департаменту адаптації військовослужбовців, звільнених у запас або відставку та конверсії колишніх військових об’єктів Міністерства оборони України.
В умовах економічної кризи Україна не має можливості на належному рівні фінансувати проекти соціальної адаптації військовослужбовців. «Тому зараз проект адаптації ліг на плечі наших міжнародних партнерів — НАТО, ОБСЄ та Норвегії», — зазначив завідувач сектору.
За його словами, на даний час в Україні реалізується чотири проекти соціальної адаптації звільнених військовослужбовців — 2 проекти у рамках програми «Україна — НАТО», проект ОБСЄ та проект «Україна — Норвегія». За цими проектами у минулому році в Україні було перепідготовлено близько 2,5 тис. військовослужбовців, які здобули цивільні спеціальності.
Проте, найпотужнішим із зазначених проектів є програма ОБСЄ, завдяки якій торік було перепідготовлено 1138 військовослужбовців, повідомив Павло Кабаков.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.017Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |