Одразу по завершенні серпневої педагогічної конференції наш кореспондент взяв інтерв’ю у завідувача районним відділом освіти РДА О. В. Миронець. Перше запитання до Ольги Василівни було таким:
– Педагоги напружено працювали цілий день. Скажіть нашим читачам, чому ж тоді у всіх святковий настрій?
– Початок нового навчального року завжди був святковою подією і для вчителів, і для дітей. Крім того, від імені всіх вчителів району хочу подякувати голові Скадовської райдержадміністрації А.Власенку, голові районної ради О.Старенькому і міському голові О.Гавришу за високу оцінку, котру вони дали нашій роботі. Це радує всіх. До того ж усіх порадував новий формат проведення конференції – ми залучили дітей.
– Чи великий ваш педагогічний колектив?
– У загальноосвітніх школах працює 587 учителів, у позашкільних закладах – 40 і в дошкільних – 130 педагогів. Вони успішно трудяться у 25 школах, 19 дитячих садках, у двох позашкільних навчальних закладах та на одному міжшкільному навчально-виробничому комбінаті.
– Доводилось чути, що молодому вчителеві важко знайти роботу – їхні колеги-пенсіонери не хочуть звільняти місця у школі.
– Така проблема дійсно є. У наших школах 12 відсотків вчителів – працюючі пенсіонери. Не всі хочуть йти на відпочинок, хоча б мали зрозуміти, що школа потребує оновлення кадрів. Та й про молодих безробітних вчителів варто подумати. Законодавчої бази для звільнення не розроблено, отож треба вирішувати якось по-іншому. Ще проблема: вчительська молодь не отримує житло, тому не закріплюється на селі. Сьогодні ми привітали 14 молодих вчителів, котрі почнуть свою трудову біографію у школах району. Важко сказати, скільки з них залишиться у нас.
– Батьки скаржаться, що з кожним роком навчання стає все дорожчим для сімейного бюджету – дорожчає одяг, взуття, шкільне утримання, випускні, всілякі заходи.
– Показник вартості утримання одного учня становить у 2010 році 7 218 гривень, а це на 15 відсотків більше, ніж у минулому році. Видатки на утримання ЗОШ у цьому році склали 35,5 мільйона гривень, 613,5 тисячі гривень піде на позашкільні заклади. Постійно зростають видатки на розвиток цих навчальних закладів. Звичайно, доводиться збільшувати видатки і батькам, бо ростуть ціни. Щодо витрат у школах – розміри узгоджують батьківські комітети.
– А тепер про учнівські проблеми. Чи не ходять діти пішки до школи з одного села в інше?
– На жаль, по програмі «Шкільний автобус» ми отримали лише один автобус. Але всі 442 учні, котрі потребують підвезення, обслуговуються орендованими автобусами. Користуючись нагодою, щиро дякую керівникам ПП «Корсар» В.Гребенюку і ПП «Івахно» І.Івахну. Вони перевозять дітей у комфортних умовах, вчасно і надійно.
– Чи будуть і надалі забезпечувати дітей гарячим харчуванням?
– У минулому навчальному році було організовано гаряче харчування для 3 352 дітей, це 68 відсотків всіх учнів району. У новому навчальному році це число зросте – школярі 1-4 класів на 90 відсотків уже забезпечені харчуванням. Безплатно будуть отримувати їжу 76 дітей-сиріт та 64 дитини з малозабезпечених сімей. Відновиться гаряче харчування у Красненській ЗОШ – це вагомий здобуток, додасться ще 90 дітей.
– Немало шкіл району потребують ремонту – чи справляєтесь з цим?
– У поточному році на проведення капітальних ремонтів, реконструкції і будівництва з районного бюджету виділено 1 736,3 тисячі гривень. За останні п’ять років це найбільша сума. Добре допомагають нам ПП «РІК», «Прогресбуд», МКП «Очисні споруди», ВАТ ПМК-156. Усі роботи ведуться успішно.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |