ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Роз'яснення позиції Уряду України
06.09.2010 / Газета: Слава праці / № 35 / Тираж: 1880

Останній часом у національних та місцевих ЗМІ з подачі політичних опонентів протидіючого Уряду України його опонентами розгорнуто розгнуздана пропагандистська кампанія. її самопроголошений лідер Ю. Тимошенко, зокрема, закликала до громадянської непокори під приводом недопущення підвищення ціни на газ для населення.

БЮТ звинувачує команду В. Януковича у підвищенні ціни на газ і у всіх бідах України разом узятих. На цій брехні ВОНА будує власну виборчу кампанію, нагло обдурюючи людей.

Насправді кредит МВФ — це фінансова парасолька в умовах, коли економіка України не відновилася після кризи. Програма співпраці з МВФ — це єдиний спосіб зберегти необхідний рівень соціального захисту, забезпечити досягнутий урядом рівень зарплат, пенсій, інших соціальних виплат.

На відміну від уряду Ю.Тимошенко нинішній Кабінет міністрів має чітку програму використання кредиту. На покриття дефіциту бюджету буде витрачено менше 2 млрд. доларів США із запропонованих 15 млрд. доларів. Велика частина суми йде на створення стабілізаційного фонду для підтримки валютного курсу та фінансування нагальних реформ. Ні про яке «проїдання» тут немає й мови. Поступово рівень боргового навантаження до ВВП буде падати, і Україна вискочить з боргової пастки.

Реальною причиною зростання цін на газ є зловживання попередньої влади, яка залишила країну з порожньою скарбницею. Уряд Ю. Тимошенко купував російський газ по 330 доларів, а продавав, заграваючи з населенням перед виборами, по 50 доларів.

Покриваючи різницю позиченими грошима, вона фактично сплатила свої президентські вибори за рахунок позик МВФ. Таким чином, Ю. Тимошенко що прагнула до влади будь-якою ціною, увігнала Україну і всіх її громадян в колосальні борги. Така політика вже до кінця 2010 року поставила б нашу країну на межу дефолту і повного розвалу економічної системи.

Сьогодні підвищення ціни на газ — непопулярний, але необхідний захід. Уряд М.Азарова пішов на реалізацію цього заходу, щоб вивести країну з кризи. Падіння обсягів видобуванного в Україні газу на 10% сьогодні компенсувати нічим. Якщо не йти шляхом індексації цін, то галузь газовидобутку та комунальні підприємства прийдуть у повний занепад. Зиму Україна зустріне в боргах, без газу і з холодними батареями в будинках.

Щоб пом'якшити ситуацію для громадян, створена всеосяжна система субсидій. Нові спрощені правила надання субсидій дозволять півтора мільйонам сімей, вдвічі більше, ніж у 2009 році, реалізувати своє право на соціальний захист . З урахуванням 4 мільйонів, які вже мають пільги, загальна частка підтриманих державою сімей складе.

Уряд буде стежити, щоб кошти від підвищення тарифів на газ і опалювання були витрачені ефективно, щоб у стислий термін собівартість опалення знизилася, а температура в будинках відповідала встановленим нормам.

Вже віддані необхідні розпорядження пре посилення роботи в сфері своєчасного інформування громадян про можливості одержання субсидій та адресної матеріальної допомоги. Якщо цей непростий перехідний період пройде за підтримкою людей, тоді буде відкритий шлях до реформи житлово-комунального господарства.

Підвищення пенсійного віку — це проблема демографічна. У нас народжується мало дітей, щоб заповнити трудові ресурси і підтримувати стару пенсійну систему.

Чинний уряд України змушений позичати гроші у країн, в яких пенсійний вік вище, ніж в Україні. У Великобританії жінки йдуть на пенсію в 60 років, у США та Німеччині — в 65 років, в Японії — у 70 років. Якщо нам не потрібно було б брати позики то і питання про проведення пенсійної реформи можна було вирішити по-іншому. Таким чином, всю повноту відповідальності за нинішню ситуацію несе колишній уряд Ю» Тимошенко, який увігнав Україну в борги.

Перехід на новий пенсійний вік буде здійснено поступово. Пенсійний вік для жінок щорічно підвищуватиметься на півроку, збільшившись на 5 років до 2020 року. Продовження на 10 років робочого стажу, необхідного для отримання пенсійних виплат у повному обсязі, ліквідує механізм соціальної зрівняйлівки. Цей підхід посилює соціальну справедливість, створює позитивну мотивацію для працюючих громадян продовжувати свою трудову діяльність, що поліпшить збалансованість Пенсійного фонду на 2 млрд. грн. вже в 2011 році.

Уряд уважно відстежує ситуацію на продовольчому ринку. Ціни на хліб залишаться стабільними. Зерно нового врожаю надійде на переробку не раніше вересня 2010 Зараз пекарні користуються борошном торішнього врожаю, яке істотно дешевше. До того ж, перехідні залишки в 6 млн. тонн ще на місяць забезпечать пекарів недорогим продуктом.

Розпочато закупівлю зерна до Аграрного фонду в достатніх обсягах, що підвищить рівень продовольчої безпеки України. Такі дії дозволять своєчасно регулювати ціни на внутрішньому ринку зерна, не допустити стрибка роздрібних цін на хліб і хлібопродукти.

Україна отримала унікальну можливість ще більше зміцнити лідируючі позиції на свгітовому ринку зерна. Будь-які розмови про необхідність обмеження або заборони експорту — політичні ігри, які здатні тільки нашкодити нашій країні.

Уряд М.Я.Азарова категорично відкидає політику популізму і не збирається заради рейтингів жертвувати благополуччям і стабільністю країни, відмовляючись від необхідних, хоч і непопулярних на початкових етапах, реформ.

Автор: Юрій АНІСІМОВ


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.007
Перейти на повну версію сайту