Не встигла осінь вступити у свої права, як вже продемонструвала суворий норов та нищівну силу. 1 вересня буревій та злива накоїли справжнього лиха в Горностаївському районі. Постраждали і люди, і будинки, і свійські тварини, і сільськогосподарські угіддя. Коли стихія вщухла, деякі «краєвиди» були схожі на уривки з фільму-катастрофи.
За повідомленням начальника Горностаївського райвідділу з надзвичайних ситуацій Володимира Пасічника, найбільшої шкоди у районі завдано Каїрам. Так, випробування буревієм не витримала місцева автобусна зупинка, зруйноване залізобетонне перекриття якої серйозно травмувало двох жительок села, котрі у цей час перебували тут. Зі струсом мозку та травмами опорно-рухового апарату жінки й досі у лікарні. У тих же Каїрах блискавка вбила корову.
Через негоду село повністю і райцентр частково залишилися без світла. Загалом внаслідок стихії у районі пошкоджено 13 житлових будинків, 16 господарських споруд, магазин, районна лікарня та психоневрологічний будинок-інтернат, що в Каїрах. На сільгоспугіддях одного з фермерів негода пошкодила 3 га цибулі, 15 га помідорів, 2 га капусти та 5 га баклажанів.
Практично одразу після надзвичайної ситуації для обстеження та уточнення її наслідків було створено три робочі групи зі складу працівників районного відділу ГУ МНС та райдержадміністрації. Збитки підраховуються.
— У нас дуже багато людей звертаються з проханням компенсувати збитки. Після стихії до сільради надійшло 86 заяв, — розповідає заступник Каїрського сільського голови Марія Соломонова. — На жаль, усім мешканцям сільрада не в змозі допомогти. Наш резервний фонд складає всього-на-всього дві тисячі гривень. Тож звертатимемося за підтримкою до районної влади.
Свою точку зору щодо ситуації у Горностаївському районі висловив голова обласної ради Віктор Пелих: «За необхідності, буде скликано позачергову сесію обласної ради і прийнято відповідні рішення. У біді людей не залишимо».
А от горностаївські підприємці свою «підтримку» землякам вже висловили повною мірою. Коли вони довідалися, що чимало людей змушені лагодити покрівлі, миттєво підняли ціни на шифер (у районі внаслідок стихії зірвано 744 листи шиферу). Така ситуація дуже занепокоїла постраждалих. Адже важкі дощові хмари знову нависли над населеними пунктами району. Аби потім знову не вичерпувати воду з осель, людям довелося витратити на будівельні матеріали все до останньої копійки.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |