ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Сергій Тігіпко: «Сильна Україна» приведе у владу нових лідерів
10.09.2010 / Газета: Гривна / № 37 / Тираж: 60000

Партія реформаторів на Форумі «Сильна команда — сильна країна» представила кандидатів у органи місцевого самоврядування

Минулого вівторка в Києві відбулася знакова подія, яка визначить тон майбутнього політичного сезону в країні, -Всеукраїнський форум «Сильна команда — сильна країна» партії Сергія Тігіпка, який здобув третє місце на минулих президентських виборах. Із того часу за ним міцно закріпився образ представника «третьої» сили. Стрімкий шлях до успіху свого керівника поки повторює і «Сильна Україна», яка за неповних півроку внесла суттєві корективи в розстановку політсил. Уже зараз її називають головним відкриттям місцевих виборів. І партія не втомлюється підкидати нові нагоди для захоплення. Останній приклад — партійний Форум, який відбувся без традиційної для таких випадків помпезності. Усе в стилі партії — лаконічно, чітко, по справі.

З НОВИМИ ЛІДЕРАМИ

«У регіонах працюють сміливі, потужні команди «Сильної України». І там обов'язково буде успіх. Отже, жодна політична сила не зможе створити там більшість без «Сильної України». А це означає, що ми будемо впливати. Ось тоді в кожному конкретному регіоні ми зажадаємо дій згідно з нашим головним переконанням: країні потрібні реформи і нові лідери. І нехай спробують нас не почути», — з таким посланням звернувся лідер «Сильної України» до однопартійців під час Форуму. На перший погляд, завдання Тігіпко поставив

нереальне. Але скажіть, хто вірив, що, стартувавши наприкінці літа минулого року з 0,8% підтримки українців, до кінця президентської кампанії Сергій Тігіпко «розжене» цю частку до 13%? Хто вірив (ну, крім відданих прихильників Тігіпка і його партії «Сильна Україна»), що Народний праймеріз, тобто рейтинговий відбір кандидатів до партійних списків, який партія оголосила влітку, справді відбудеться, а не стане просто красивим гаслом виборчої кампанії?

Праймеріз відбувся, і, слід віддати належне, — завдяки й самим кандидатам. Адже в історії України таке вперше — звичайні партійці: журналісти, спортсмени, педагоги, представники малого бізнесу — висунули свої кандидатури на голосування і самі прийшли на дільниці агітувати за себе, щоб, здобувши підтримку людей, іти у владу від «Сильної України». Повірити в праймеріз треба було не тільки простим громадянам, а й самим учасникам. Повірили.

«Праймеріз — це реальна ознака демократичності суспільства. Мені приємно усвідомлювати, що, взявши участь у праймеріз, я зробив важливий крок не тільки у своєму житті, але і в житті всієї країни», — зазначив Сергій Доценко, кандидат до списку «Сильної України» у Верховну Раду Криму.

«Народний праймеріз — це справжнє випробування на відкритість і чесність щодо виборця. Ми пишаємося тим, що першими пішли на це», — відмітив заступник голови партії Костянтин Бондаренко, представляючи

учасникам Форуму результати попереднього голосування. Він повідомив, що 1496 партійців, які заявили про себе на праймеріз, зібрали на всіх близько 300 тисяч голосів. У цілому по Україні на мобільних пунктах для голосування побували майже 900 тисяч осіб. До речі, до 10 вересня ділянки для голосування працюють на інформування про результати праймеріз. Тож імена лідерів списків свого регіону можна дізнатися на місці. Або ж через мережу Інтернет — підсумки голосування доступні на сайті партії www.silnaukraina.com.

Не менше гордості, ніж вдалий праймеріз, викликала у делегатів Форуму інформація від Олександри Кужель, заступника Сергія Тігіпка в партії. ««Сильна Україна» стрімко розвивається. Сьогодні нас уже 73 тисячі 200 людей, в той час як у квітні нараховувалося лише 414. На черзі до розгляду — ще 15 тисяч заяв», — розповіла вона про зростання партії.

ЗРАЗКОВА ПАРТІЯ

На тлі розпаду інших політичних сил і розчарування суспільства в політиках та партіях такі темпи збільшення політичної ваги можуть здатися просто фантастичними. Але, з іншого боку, все закономірно. Якщо раніше простий українець, засумувавши за кращим життям, вірив кожному, хто просто його обіцяв, то зараз запити громадян змінилися. Окрім слів потрібні радикальні справи. Добре, що політсили теж починають підтягуватися під ці стандарти.

«Україні потрібне оновлення політичних еліт. Мають прийти нові лідери з новим поглядом на життя. Інакше ми ніколи не станемо конкурентоспроможною країною», — заявив Сергій Тігіпко під час Форуму «Сильна команда — сильна країна». Політик вважає, що в його партії є 4 особливості, які відрізняють її від інших учасниць політичного процесу: по-перше, це новий механізм прийому членів партії з попередньою співбесідою; по-друге — Народний праймеріз, відкритий відбір кандидатів у виборчі списки партії; по-третє-розвинена система Експертних комісій і по-четверте — внутрішньопартійна соціальна мережа. «Ми впровадили технологію прийому в партію, коли всі охочі проходили через співбесіду. І в партію вступили тільки ті, які усвідомлено зробили свій вибір на користь курсу реформ в країні. Також «Сильна Україна» вперше в політичній історії країни провела відкриті попередні партійні вибори — праймеріз. Ми порадилися з людьми, хто, на їх погляд, гідний обиратися у владу», — сказав Сергій Тігіпко.

Він також відзначив, що в партії протягом декількох місяців працюють експертні комісії за різними напрямками — ЖКГ, агропромислового комплексу, освіти, медицини, розвитку малого бізнесу та іншими. Ці комісії створюються партійцями в кожному регіоні країни з метою узагальнення партійних думок щодо необхідних реформ в тій чи іншій сфері. За словами Тігіпка, на старті новий унікальний проект «Сильної України» -внутрішньопартійна соціальна мережа, яка спростить спілкування членів партії з різних регіонів. «Соціальна мережа буде працювати на об'єднання всіх членів партії в цілісну команду, на цементування партії. І допоможе нам не пропустити молодих і талановитих хлопців. Не дозволити партійній номенклатурі на місцях, яка обов'язково спробує з'явитися, гальмувати ініціативи й не допускати до активної роботи нових людей», — підкреслив глава партії.

На його думку, «Сильна Україна» стане гідним взірцем політичної партії нового типу, здатної провести зміни на національному та місцевому рівнях.

Хотілося б вірити, що «Сильна Україна» не зійде з наміченого шляху. А для цього доведеться не тільки налагодити роботу партійного механізму і послідовно втілювати обіцяне, але й боротися за себе. Перші попереджувальні дзвіночки для «Сильної України» вже прозвучали. Так, влада Луганської області намагалася скасувати реєстрацію партії, а в Одеській області губернатор зірвав вибори в Ізмаїлі, щоб не допустити перемоги прохідного «сильноукраїнця» Андрія Абрамченка. «Ми додаємо щодня. І це не може не лякати наших опонентів. Ми готові до рішучих дій. І це теж виклик для багатьох. Але нас вже не зупинити», — заявив Тігіпко.

Автор: Петро САМОХІН


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.030
Перейти на повну версію сайту