Сьогодні активно заговорили про підвищення пенсійного віку в нашій країні. Громадяни України стривожені: чим пояснити таке завзяте бажання влади відправляти українців на заслужений відпочинок пізніше на п'ять років? Влада киває на Європу, мовляв, там вік, коли громадяни йдуть на пенсію вище, ніж в Україні.
«Не можна піддаватися тиску Міжнародного валютного фонду, який ця організація чинить на Україну по ряду позицій. Адже від нас за кредити вимагають і збільшити ціни на комунальні послуги, — говорить народний депутат України, комуніст Катерина Самой- лик. — Що ж стосується пенсійного віку, то це питання вимагає уважного вивчення. Як можна підвищувати пенсійний вік для чоловіків до 65 років, якщо середня тривалість життя в нашій країні в сильної статі — близько 62 років? Наші чоловіки просто не доживуть до неї! При нинішньому рівні життя, низькій якості охорони здоров'я в Україні, інших негативних факторах, які аж ніяк не впливають на підвищення тривалості життя, постановка питання таким чином є аморальною».
- Комуністи вже визначилися з цього питання, і не будуть голосувати за пропоноване збільшення пенсійного віку, — про це заявив лідер комуністів України Петро Симоненко. У тому вигляді, в якому сьогодні пропонується підвищення пенсійного віку для жінок, члени фракції КПУ голосувати не будуть, про що керівник фракції Компартії в Парламенті попередив членів коаліції. Більше того, комуністи вважають, що про їхню тверду позицію повинен знати Міжнародний валютний фонд. «Позиція МВФ така, яка схожа на втручання у внутрішні справи України, — вважає Катерина Самойлик. — Не можна підвищувати пенсійний вік у країні, якій видаєте кредит, вважаючи це твердою гарантією повернення цього боргу. Кабінет Міністрів, який пішов по простому шляху розвитку країни: брати кредити, просто зобов'язаний це питання врегулювати із МВФ. Але при цьому не йти на підвищення пенсійного віку в країні з такою низь- кою тривалістю життя».
Про пенсійну реформу в нашій країні говорять не перший рік. Втім, жодний Уряд так і не взявся до її реалізації. Все це не на користь суспільству. Не зростає пенсія. Та й на копійки, які в нашій країні називають пенсією, прожити дуже складно. Мимоволі згадаєш радянське пенсійне забезпечення, коли батьки, які виходили на пенсію, мали фінансову можливість ще й допомагати своїм дітям та онукам. Молоді люди поки не замислюються над тим, на які гроші будуть жити в літньому віці, а от ті, хто за віком наближується до пенсії, буквально в розпачі. Адже, якщо немає дітей, здатних фінансово допомагати своїм батькам, побічних доходів або значних заощаджень, тебе, скоріше за все в Україні чекає безрадісна й зубожіла старість.
Сумно дивитися в очі старих, що продають усякі дрібнички, що були придбані ще в молоді роки, на «блошиних» ринках, які риються в сміттєвих баках або збирають пляшки... Адже ніхто не застрахований і від такого повороту подій. З кожним роком дефіцит Пенсійного фонду зростає. Податки душать підприємців, які просто не в змозі відкладати щось на старість. А Уряд знайшов «прекрасний» вихід із ситуації: підняти пенсійний вік. Уявіть, скільки українців просто не доживе до пенсії! От і вирішення проблеми: немає людини, не треба гроші платити. Абсурд, але виходить, що чим раніше вмирає народ України, тим вигідніше владі?
Компартія, єдина політична сила, яка так різко заявила про незгоду з позицією влади щодо підвищення пенсійного віку. Комуністи — єдина партія, яка завжди стояла, і буде стояти на сторожі інтересів простої людини-трудівника, а не капіталу.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |