На колегію районної державної адміністрації було винесено 4 питання.
Із першого питання – «Про стан дотримання в районі чинного законодавства України з питань оренди і використання земель державної та комунальної власності» – доповідала заступник начальника відділу Держкомзему в Ска-довському районі О.Безердян.
Олена Олександрівна повідомила, що станом на 1 серпня нинішнього року в районі є близько 70 договорів оренди земель державної та комунальної власності, які потребують перегляду. Це пов’язано з тим, що ставки орендної плати за використання таких земель не відповідають ст. 21 Закону України «Про оренду землі». Ідеться, зокрема, про те, що річна орендна плата за ці земельні ділянки не може бути меншою для земель сільськогосподарського призначення – від розміру земельного податку, для інших категорій земель – від трикратного розміру земельного податку.
А ось, наприклад, на тери-торії Володимирівської сіль-ської ради ставки орендної плати за використання земельної ділянки, яка надана ПП «Самородок» для обслуговування магазину, становить усього 2% від нормативної грошової оцінки. А це – недоотримання коштів місцевим бюд-жетом.
Вищезгадана стаття 21 Закону України «Про оренду землі» не тільки сприяє наповненню місцевих бюджетів, але захищає орендаря. Відповідно до неї річна орендна плата за земельні ділянки, які перебувають у державній або комунальній власності, не може перевищувати 12 відсотків їх нормативної грошової оцінки.
Колегія відзначила роботу Красненської сільської ради у напрямку перегляду ставок орендної плати: із 26 укладених договорів оренди земель несільськогосподарського призначення в 17 орендна плата становить 12% від нормативної оцінки, по решті договорів досягнуто домовленості про збільшення розміру плати.
Значну роботу по перегляду договорів провела і Скадовська міська рада, що дало змогу збільшити надходження до бюджетів на 705 074 грн.
Недостатньою на колегії визнано роботу в цьому напрямку виконкомів Лазурненської селищної та Володимирівської сільської рад.
Уклавши довгострокові договори оренди за низькими ставками, орендарі не йдуть на перегляд за взаємною згодою плати за використання земель. Юридичному відділу РДА колегією було доручено ініціювати у таких випадках перегляд договорів оренди землі у судовому порядку.
Виступаючи на засіданні, голова Лазурненської селищної ради О.Бєлий розповів про запроваджену місцевим виконкомом практику: «Ми не давимо підприємців високими ставками орендної плати, а даємо протягом трьох років розвивати бізнес. Потім поступово збільшуємо оренду за використання землі з 3% до 7%, з 7% до 10%. У результаті виграють і малий бізнес, і місцевий бюджет. Надходження до місцевого бюджету за оренду землі із року в рік зростають. У нинішньому вони склали 900 тисяч, що на 600 тисяч більше, ніж у 2007-у році. Так що справи у нас не такі уже й погані».
Виступаючи на колегії, голова Скадовської міської ради О.Гавриш зазначив, що питання використання земель комунальної власності не обмежується лише орендною платою, є ще безліч проблем, які теж терміново треба вирішувати. Серед них міський голова назвав зміну меж Скадовська, оцінку землі у нових межах, коригування Генерального плану міста, розмежування земель державної та комунальної власності.
Піднімали на колегії і питання грошової оцінки земель. Часто буває так, що ідентичні земельні ділянки мають різну грошову оцінку. Нормативна грошова оцінка земель породжує невідповідність результатів оцінки до ринкових реалій та призводить до несправедливого розподілу фінансового навантаження.
Про підсумки роботи гос-подарського комплексу та виконання програм економічного, соціального та культурного розвитку за січень-червень доповідав перший заступник голови районної державної адміністрації С.Подаков.
По цьому питанню також доповідали заступник начальника Державної податкової інспекції у районі С.Зирянова та начальник управління економіки районної державної адміністрації А.Розумний. Анатолій Григорович, зокрема, повідомив, що у Скадовському районі, єдиному серед районів області, зафіксовано приріст населення на 0, 28%.
Протягом січня-червня поточного року в районі зросли обсяги виробництва промислової продукції на 3,4%, обсяги реалізації м’яса худоби в живій вазі усіма катего-ріями господарств – на 2,6%, обсяги виконання підрядних робіт – на 1,9%, збільшились обсяги перевезення пасажирів на 10,4%.
Анатолій Григорович також повідомив, що середня заро-бітна плата в розрахунку на одного штатного працівника в цілому по району за підсумками першого півріччя склала 1 479 гривень, що на 21% більше проти відповідного періоду минулого року.
Але за звітний період зменшились обсяги перевезення вантажів автомобільним транспортом на 38,6%, на 61 одиницю зменшилась кількість оброблених Скадовським торговельним портом суден, погіршився фінансовий стан суб’єктів господарювання. Із загальної кількості підприємств основного кола прибутково спрацювали 57,1%.
У сфері житлово-комунального господарства району знизився рівень оплати за надані послуги.
Сума невиплаченої заро-бітної плати на 1 липня поточного року складала 55 тисяч гривень. Утім, минулого року на цю ж дату заборгованість по зарплаті була вдвічі біль-шою.
Наприкінці засідання озна-йомив присутніх із проектом районної цільової програми «Призовна дільниця» на 2010-2011 роки» начальник відділу взаємодії з правоохоронними органами, оборонної та мобілізаційної роботи апарату РДА М.Шаповалов.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |