Зовсім недавно доля зелених насаджень парку “Ювілейний” у Херсоні, більш відомому городянам як парк “Дубки”, майже нікого не цікавила. Паркові діброви росли нібито самі по собі, сумлінно виконували свої функціональні обов’язки.
Та 11 гектарів землі під парком в центральній частині міста не дають спокою бізнес-структурам. В останні роки почалося “тихе” захоплення паркової території. Тут, як гриби після дощу, з’явилися бензоколонка, сервісний центр “Мазда”, протестантська і християнська церкви.
І ось новий “грандіозний” проект – торік на сесії міська рада на чолі з мером Володимиром Сальдо дали дозвіл на виготовлення проектів відведення земель в парку “Ювілейний” під будівництво гігантського торгівельно-розважального комплексу фірмі “Амстор”.
У громадськості міста й області з даного питання зовсім інша думка. Красномовним доказом є результат громадських слухань, які відбулися 15 червня 2010 р. Близько 400 мешканців міста й такі громадські організації, як Причорноморський центр політичних і соціальних досліджень, Український національний комітет “Екомос” з охорони пам’ятників і видатних місць, обласна мережа Громадянської Асамблеї України, деякі керівники депутатських фракцій міської й активні депутати обласної ради ухвалили резолюцію з вимогою відмінити рішення про виділення землі в парку “Ювілейний” для будівництва центру, а сам парк – впорядкувати. Таку ж думку висловив і новий губернатор Херсонщини Микола Костяк, до речі, як і попередній – Анатолій Гриценко.
Із відкритим листом до голови міськради Володимира Сальдо звернулися вчені кафедри ботаніки Херсонського державного університету та наукові працівники Чорноморського біосферного заповідника. Експертний висновок з обстеження стану насаджень парку “Ювілейний” дали фахівці Національного ботанічного саду НАН України (Київ). Усі ці діячі науки, які розуміють важливість збереження зелених насаджень, особливо в степовій зоні України, висловлюють категоричне “ні” будівництву і торгових, і розважальних центрів на території парку. Учені закликають міську владу упорядкувати парк, щоб він виконував своє функціональне призначення.
Мені, як експерту-дендрологу (на прохання координатора обласної мережі Громадянської Асамблеї Ганни Парфьонової і члена спілки журналістів Iрини Євстаф’євої) також довелося 7.07.2010 р. провести детальне обстеження стану насаджень парку “Ювілейний”. Результати обстеження та висновки щодо перспективи використання парку та його благоустрою дирекція Біосферного заповідника “Асканія-Нова” направила голові облдержадміністрації Миколі Костяку. В супроводі-зверненні директор Біосферного заповідника “Асканія-Нова”, заслужений природоохоронець України Віктор Семенович Гавриленко просить губернатора приділити особливу увагу збереженню природних об’єктів, а парк не тільки зберегти, але й надати йому належного стану і догляду.
Проте, незважаючи на всі ці численні звернення, доля паркових дібров до цього часу залишається невизначеною і питання “Бути чи ні парку?” не втрачає своєї актуальності.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.008Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |