Те, що в Україні протягом останнього часу значно зменшилось виробництво гречки, викликано економічною невигідністю цієї культури для сільгоспвиробників. Про це заявив на прес-конференції у Херсоні генеральний директор українського агрохолдингу «Волари» Олександр Лавриненко.
За його словами, зараз гречка — «невигідна культура: затрати великі, ризики великі, а ціни немає». Такою є кон’юнктура ринку, «це коливання по синусоїді — вони характерні не лише для гречки, але й для багатьох культур».
Як зазначив Олександр Лавриненко, агрохолдинг «Волари» не відмовляється від вирощування якихось сільгоспкультур взагалі: «Ми вирощуємо те, що вважаємо правильним вирощувати, і що нам буде приносити доходи. І якщо ми прорахуємо, і та ж гречка буде приносити нам хороші доходи, ми її будемо вирощувати. Та для цього треба не лише бажання».
Що стосується запроваджених зараз в Україні обмежень на експорт зерна ранніх зернових, то менше постраждають крупні сільгоспвиробники, і більше — невеликі господарства, вважає Олександр Лавриненко.
«Нам, оскільки ми велика компанія, напевно, легше. Однак, є ті сільгосптоваровиробники, які як раз і розраховували на гроші, отримані від реалізації ранніх зернових. Тепер на посівній обов’язково є у когось проблеми — хтось не виконує технології, не внесе достатньо добрив, хтось не посіє ті площі, які планувалося. І як наслідок — це призведе до негативних наслідків вже у наступному році. Така ланцюгова реакція», — зазначив керівник агрохолдингу.
За його словами, для тих, у кого є сьогодні можливість не продавати зерно, а працювати на інших грошах, крім виручки від реалізації продукції, запровадження обмежень на експорт ранніх зернових «напевно, це буде хороший варіант». Такі сільгосптоваровиробники, можливо, і прораховують той прибуток, який отримають у січні-лютому-березні наступного року від реалізації наявного в них зерна, вважає Олександр Лавриненко.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.010Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |