Перед комунальними підприємствами району стоїть не менш випробувальна пора, аніж влітку. Тому голова райдержадміністрації О.О. Морев зібрав на нараду на минулому тижні керівників КП району, щоб обговорити з ними дійсний стан справ, дізнатися про підготовку до роботи в осінньб- зимових умовах. В чому особливість їхньої діяльності? Оскільки всі вони перебувають у договірних відносинах з місцевими міськсіль- радами, то так і було зазначено — все залежить від керівника територіальної громади, його підтримки чи байдужості до справ комунальних. Можливо, саме тому і маємо нестачу питної води у літній період, подачу її по графіках у багатьох населених пунктах району. Як правило, сільські комунальні підприємства вузькопро- фільні, відповідають лише за водопостачання, причому тарифи дуже різняться — від 2 до 4 грн за 1 куб. м, послуги з вивозу твердих побутових відходів жителям не надаються, від чого й виникають стихійні сміттєзвалища в лісопосадках, на узбіччях доріг тощо.
О.Р. Диня, директор КП «Бех- терське», звітував на зустрічі про те, що в місцевих установах — дільничній лікарні, дитсадку — комунікації підготовлені до зими. Влітку води не вистачає, адже колись у селі було 17 свердловин, залишилось 7. Ще одна вибита за програмою «Питна вода», але остаточно не дороблена. Для рентабельності підприємства можна було б » обслуговувати й сусідні села Олек- сіївка і Збур'ївка.
Тільки водопостачанням займається КП «Лілея-Д» Добропільської сільради, про що розповів його директор М.І. Калинич. Тут теж ситуація подібна: вода за графіком надходить 170 абонентам з З свердловин, хоча фактично є 8 водонапірних башт, та й абонентів ще у 2008 р. було 190.
- З 6 свердловин у Круглоозерці, — поділився думками директор КП «Чорномор» Г.М. Безпетчук, — З капітально відремонтовані, ще З потребують подібного ремонту, сільрада виділила 16 тис. грн на ці роботи. Аби зменшити затрати на електроенергію для подачі води, тут почали ставити лічильники. Це показали і результати — замість 16-18 тис. грн, які платили раніше, тепер навіть у спекот- не нинішнє літо сума затрат не перевищила 14 тис. грн. До того ж, аби заробити додаткові кошти, підприємство надає послуги з розпилювання дров для населення.
У Таврійському проблем з водою немає, хоча одна башта, що на території школи, знаходиться в аварійному стані.
У місті тепер за вивезення сміт- тєвідходів відповідає КП «Гопри-Добробут» (директор Л.М. Пла- скальний), яке ж і взимку має очищати вулиці від снігу, посипати протиожеледною сумішшю. А готувати багатоквартирні будинки до зими, яких в райцентрі 52, повинні працівники КП «Гопри-Водо- канал» (директор О.Л. Кулинич). Борги по КП «Комунальник» (а їх станом на 1 серпня 2010 р. значилося 153 тис. фн) частково погашені нинішнім підприємством.
На жаль, з боргами працює і КП «Міськгеплокомуненерго», про що розповів директор Л.Л. Мороз. Підприємству винні 660 тис. грн, у тому числі й райво 125 тис. грн за спожите тепло. В той же час саме підприємство має борг по зарплаті своїм працівникам у сумі 57 тис. грн.
Присутні на зустрічі перший заступник голови РДА Г.В. Попов та начальник відділу житлово-кому- нального господарства І.В. Сушич висловили свої зауваження стосовно роботи комунальників. Зокрема, склалося враження, що ці питання на відповідному рівні не виносяться на обговорення сесій, депутатських комісій, засідань виконкомів, не інформуються проблеми і в районну владу. Не залучаються й адмінкомісії при сільви- конкомах, котрі мали б більше впливати на односельців і стосовно оплати за воду, а ще — за сміття в прибережній зоні.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.011Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |