Минулої п'ятниці в ДПДГ «Асканійське» відбулася районна науково- практична аграрна нарада «Особливості проведення сівби озимих культур під врожай 2011-го року», в якій взяли участь приватні сільгосппідприємці, фермери, одноосібники, головні агрономи господарств, сільські голови Каховщини, вчені-аграрії...
Учасники наради побували на ланах «Асканійського» і побачили в роботі сівальні агрегати господарства, ознайомилися з сучасним насіннєвим заводом «Петкус», предметно поспілкувалися з головним агрономом ДПДГ Віктором Нижеголенком та іншими спеціалістами державного підприємства.
Пленарну частину наради відкрив і вів начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Володимир Піун.
Учасників науково-практичного агрономічного зібрання сердечно привітала і розповіла про невідкладні завдання та виробничі здобутки господарства Герой України, директор ДПДГ «Асканійське» Віра Найдьонова.
З доповіддю про особливості проведення цьогорічної сівби озимих культур в районі виступив голова райдержадміністрації Володимир Сторчак. Він зазначив, що підготовку грунту під осінній посів на Каховщині вже завершено в повному обсязі, тобто 28210 гектарів. Під врожай 2011-ого планується посіяти 20550 га зернових культур, в тому числі 17 тисяч га озимої пшениці, 3500 га озимого ячменю, 50 га жита, 150 га озимини на зелений корм і 7500 га ріпаку. Посів здійснюватиметься по таких попередниках, як чорнйй пар (15500 га), зайнятий пар (120 га), зернобобові (719 га), багаторічні трави (180 га), просапні (2200 га), стерньові (8000 га) та інші (776 га). На зрошенні буде посіяно 6910 га озимих (4910 га зернових та 2000 га ріпаку). В районі вже триває сівба озимої пшениці, жита, ріпаку, ячменю. Сівальні агрегати забезпечені насінням на 132 відсотки. Той факт, що останніми днями в районі пройшли дощі кількістю 15- 20 міліметрів, вселяє надію на проведення сівби озимих культур в оптимальні строки.
На науково-практичній аграрній нараді також грунтовно виступили з питань якісного проведення всього комплексу осінніх польових робіт заступник начальника головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Віктор Нікішенко; — доктор сільськогосподарських наук, професор Херсонського державного аграрного університету Петро Лазер; кандидат сільськогосподарських наук, завідувач лабораторії зернових та зернобобових культур інституту землеробства Південного регіону України Сергій Заяць; директор обласного державного проектно- технологічного центру охорони родючості грунтів та якості продукції Олексій Морозов та регіональний представник компанії «Байєр» Микола Ткаченко.
Нарада пройшла на досить високому організаційному та професійному рівні, однак засмутило те, що серед її учасників було дуже мало тих, власне, для кого в першу чергу агрономічний районний захід і проводився,' тобто новачків землеробства, недосвідчених орендарів та землекористувачів, малоосвічених в аграрництві одноосібників. Навряд чи на землі доречна подібна самовпевненість.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |