ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
ДПДГ «АСКАНІЙСЬКЕ»: І СІЮТЬ, І НАВЧАЮТЬ
20.09.2010 / Газета: Каховська зоря / № 75-76 / Тираж: 8000

Минулої п'ятниці в ДПДГ «Асканійське» відбулася районна науково- практична аграрна нарада «Особливості проведення сівби озимих культур під врожай 2011-го року», в якій взяли участь приватні сільгосппідприємці, фермери, одноосібники, головні агрономи господарств, сільські голови Каховщини, вчені-аграрії...

Учасники наради побували на ланах «Асканійського» і поба­чили в роботі сівальні агрегати господарства, ознайомилися з сучасним насіннєвим заводом «Петкус», предметно поспілку­валися з головним агрономом ДПДГ Віктором Нижеголенком та іншими спеціалістами державно­го підприємства.

Пленарну частину наради відкрив і вів начальник управлін­ня агропромислового розвитку райдержадміністрації Володи­мир Піун.

Учасників науково-практич­ного агрономічного зібрання сердечно привітала і розповіла про невідкладні завдання та ви­робничі здобутки господарства Герой України, директор ДПДГ «Асканійське» Віра Найдьонова.

З доповіддю про особливос­ті проведення цьогорічної сівби озимих культур в районі висту­пив голова райдержадміністра­ції Володимир Сторчак. Він за­значив, що підготовку грунту під осінній посів на Каховщині вже завершено в повному обсязі, тобто 28210 гектарів. Під вро­жай 2011-ого планується посі­яти 20550 га зернових культур, в тому числі 17 тисяч га озимої пшениці, 3500 га озимого ячме­ню, 50 га жита, 150 га озимини на зелений корм і 7500 га ріпаку. Посів здійснюватиметься по та­ких попередниках, як чорнйй пар (15500 га), зайнятий пар (120 га), зернобобові (719 га), бага­торічні трави (180 га), просапні (2200 га), стерньові (8000 га) та інші (776 га). На зрошенні буде посіяно 6910 га озимих (4910 га зернових та 2000 га ріпаку). В районі вже триває сівба озимої пшениці, жита, ріпаку, ячменю. Сівальні агрегати забезпечені насінням на 132 відсотки. Той факт, що останніми днями в ра­йоні пройшли дощі кількістю 15- 20 міліметрів, вселяє надію на проведення сівби озимих культур в оптимальні строки.

На науково-практичній аграр­ній нараді також грунтовно ви­ступили з питань якісного прове­дення всього комплексу осінніх польових робіт заступник началь­ника головного управління агро­промислового розвитку облдер­жадміністрації Віктор Нікішенко; — доктор сільськогосподарських наук, професор Херсонського державного аграрного універ­ситету Петро Лазер; кандидат сільськогосподарських наук, за­відувач лабораторії зернових та зернобобових культур інституту землеробства Південного регіону України Сергій Заяць; директор обласного державного проектно- технологічного центру охорони родючості грунтів та якості про­дукції Олексій Морозов та регі­ональний представник компанії «Байєр» Микола Ткаченко.

Нарада пройшла на досить високому організаційному та професійному рівні, однак за­смутило те, що серед її учасників було дуже мало тих, власне, для кого в першу чергу агрономіч­ний районний захід і проводився,' тобто новачків землеробства, недосвідчених орендарів та зем­лекористувачів, малоосвічених в аграрництві одноосібників. На­вряд чи на землі доречна поді­бна самовпевненість.

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту