Попередниками сої на новомиколаївських полях, які орендує компанія, були... бур'яни
Компанія «Дніпро-Білогір'я» працює на новомиколаївських землях. Господарювати вони почали минулої осені на забур'янених та неполивних площах, а нині вже збирають перший врожай сої. Минулої середи, у перший жнивний день у Новомиколаївці з робочим візитом побував голова райдержадміністрації Петро Збаровський та його перший заступник Олександр' Дяченко. Метою поїздки очільників району було, За їхніми словами, пересвідчитись, наскільки ефективно «Дніпро-Білогір'я» використовує орендовані землі.
Голова компанії Борис Калюта зустрів поважних гостей на колишньому бурті, який нині переобладнали під гараж. Дістався він компанії в аварійному стані: більшість техніки та приміщень було розкрадено, навіть огорожу не залишили. Нині тут краса і порядок. Територія гаража загороджена, заасфальтована, радують око нові трактори, автомобілі, комбайни та агрегати для обробітку землі. Щоправда, милуватись всім тим довелось недовго. Лише священик благословив працівників на збирання урожаю, машини виїхали у поле.
Тепер розкажіть про своє господарство, — звернувся до Бориса Калюти голова адміністрації.
Та хвалитись особливо нічим, — скромно відповів Борис Володимирович.
Проте його розповідь і побачене згодом довели протилежне. Працювати компанія прийшла на богарні землі, де було повністю знищено систему зрошення («окопи» від виритих труб і досі у деяких місцях залишились), а на площах розкошували бур'яни зростом з людину. Тепер на 5650 га орендованих земель (2973 га — поливні) наливає свої боби щедрим_ таврійським сонцем соя. Її поливають 43 нові дощувальні машини «Фрегат». Компанія вирішила придбати їх через високу ефективність і порівняно нижчу ціну. Адже «Фрегат», у середньому, коштує близько 25000-28000 доларів, у той час, як аналогічна американська чи канадська техніка «потягне» на всі 115000- 130000 американських грошових знаків. А ще для поливу компанія проклала на орендованих землях 12 км водогону. Інвестиційний проект «Дніпро-Білогір'я» розрахований на 7 років. Але, за словами голови компанії, він має всі шанси окупитись раніше. Тим часом Борис Володимирович і партнери уже вклали у новомиколаївські землі 12 мільйонів доларів!
На запитання, чому «Дніпро-Білогір'я» вирощує саме сою, Борис Калюта відповідає, що такою є спеціалізація його господарства. Адже компанія входить до складу російського мега- альянсу «Агро-Білогір'я», що спеціалізується на вирощуванні свиней. Цей альянс, який очолює двоюрідний брат Бориса Калюти Володимир Зотов, є лідером по виробництву свинини у Російській Федерації, забезпечуючи 18 % ринкових поставок. Корми для свиней «Агро-Білогір'я» вирощує власноруч, з допомогою «Дніпро-Білогір'я» — тепер вже і на українських землях. Окрім вирощування сої, Борис Калюта планує будівництво потужних сви- нокомплексів у Полтавській та Дніпропетровській областях. «Ми прийшли сюди всерйоз і надовго», — каже Борис Володимирович.
Після розмови голова компанії запросив поважних гостей здійснити екскурсію на жнивне поле. Тут довелось побачити не досить типову картину: усі польові дороги перегороджені шлагбаумами, через кожні два кілометри встановлені сторожові вишки, на яких цілодобово чергує охорона. «Ми постійно знаємо, скільки на полях машин і людей, — каже Борис Калюта. — У разі, якщо на поле зайде сторонній, мобільна група охорони під'їде швидко». Така система охорони створена для попередження розграбування дощувальних машин. Вийшовши з автомобіля, гості разом з очільником компанії прямують на жнивне поле, на якому армійським строєм йдуть три нові комбайни. Гостей зустрічає заступник Бориса Калюти Юрій Мороз, відомий жителям району, як колишній начальник райуправління агропромислового розвитку. Юрій Григорович розповів, що попередниками сої на цих землях були... гірчак і амброзія. Забур'яненість, за його словами, була катастрофічною. Незважаючи на це, перший урожай сої порадував «дніпро-білогірців» 23 центнерами з гектара. Могло бути і більше, але «картину зіпсувала» повітряна засуха.
Досхочу надихавшись повітрям із запахом жнив, гості об'їхали всі поля, на яких господарює компанія. Видовище всюди однакове: соя з туго набитими стручками та листям розміром з людську долоню ніжиться під сонячним промінням. Кінцевим пунктом екскурсії стала Новомиколаївська сільську рада. Тут гостей зустрічала сільський голова Світлана Нікітіна. Світлана Сергіївна розповіла голові адміністрації та його першому заступнику, що дуже задоволена співпрацею з «Дніпро-Білогір'я». Компанія без затримок сплачує земельний податок, закупила для сільради комп'ютери, вставила металопластикові вікна. На другому поверсі споруди сільради ще триває ремонт. Тут планують розмістити офіс компанії.
«У наших планах — розширення території орендованих земель», — поділився з Петром Збаровським Борис Калюта. Працівників вистачить. Уже зараз тут, окрім новомиколаївців, трудяться новопокровчани, громівці, василівці, дружелюбівці, чкалівці. Всі вони задоволені умовами праці та хорошими заробітками. «Менше 1800 гривень тут ніхто не отримує, — каже голова компанії. — Погодьтесь, заробіток для села при: стойний». Гості погодились і пообіцяли сприяти Борису Володимировичу у його починаннях. Головне, аби він продовжував працювати так само, як почав.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |